Kripto Para Milyarderi, Hacklenen Bu Altcoin’i Övdü!

Büyük kripto para birimlerinden olan Solana’nın (SOL) ağı, büyük bir istismarla karşı karşıya kaldı. Dün yaşanan bu olayın ardından birçok ünlü figür, açıklama yaptı. Konuya yönelik konuşan en son isim, kripto borsası FTX’in CEO’su ve milyarder Sam Bankman-Fried oldu. Fried, SOL’u desteklediğini açıkladı. İşte detaylar…

Sam Bankman-Fried, Solana’yı destekliyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün, Solana, büyük bir istismarla karşı karşıya kaldı. Bundan bir gün sonra, FTX başkanı Sam Bankman-Fried, SOL kripto parasını desteklediğini açıkladı. Fortune ile yaptığı son röportajda SBF, Solana’nın şu anda en düşük puan alan kripto para birimi olduğunu söyledi. Ayrıca, tüm kötü yorumlara rağmen Solana’nın teknolojik sorunlarının 2/3’ünü başarıyla çözdüğünü kaydetti. Ayrıca, diğer üçte birini geçeceğinden emin olduğunu da sözlerine ekledi. Röportaj sırasında, SBF şunları söyledi:

Herhangi bir Blockchain, Solana’nın yaptığını yapmaya çalışsaydı, kırılırdı. Bu, neyin rafine edilmesi gerektiğini anlamasının bir yoluydu. Neyin kırıldığını görmek için sınırları zorlamak, diğer Blockchain’lerin “yapması gereken” şeydir

Pin

Ayrıca Nomad ve Solana’daki cüzdan istismarları arasında bir karşılaştırma yapan SBF, şunları söyledi:

Bu, bir şeyin nasıl yanlış derecelendirilebileceğinin iyi bir örneğidir. Rastgele bir dAPP’in güvenliği ihlal edilir. Bunun altında yatan Blockchain suçlanır. (Açık olmak gerekirse, hiçbir çekirdek veya dahili altyapıda sorun yoktu! Sorun, bazı kişilerin kullandığı tek bir üçüncü taraf uygulamasıydı…)

Pin

Popüler kripto para Solana, son saldırı hakkında yorum yaptı

Salı günü geç saatlerde, toplam değeri 7 milyon doları aşan 8.000’den fazla cüzdan ele geçirildi. Ancak, daha önce Phantom cüzdanlarının güvenliğinin ihlal edildiği ortaya çıktı. Daha fazla araştırma, Slope’un mobil uygulamalarının güvenliğinin ihlal edildiğini gösteriyor. Twitter’daki son güncellemede Solana şunları yazdı:

Geliştiriciler, ekosistem ekipleri ve güvenlik denetçileri tarafından yapılan bir araştırmadan sonra, etkilenen adreslerin bir noktada Slope mobil cüzdan uygulamalarında oluşturulduğu, içe aktarıldığı veya kullanıldığı ortaya çıktı.

Pin

Ayrıca, istismarın yalnızca Solana’daki bir cüzdanla ilgili olduğunu da ekledi. Ancak, Slope tarafından kullanılan diğer tüm donanım cüzdanları güvende duruyor. Solana ayrıca, Solana protokolünün tehlikeye girdiğine dair hiçbir kanıt olmadığını da ekliyor. Son olay, cüzdan operatörlerinin savunmasızlığına işaret ediyor. Ayrıca, soğuk depolamanın öneminin bir başka örneğini gösteriyor. Söz konusu olay sonrası Solana’nın SOL tokenı, 47 dolar seviyelerinden 37 dolara kadar geriledi. Yine de altcoin, toparlanmış gibi görünmekte. Son 24 saatteki değer kaybı, yüzde 0.9 oranında yer alıyor.

Pin