Kripto Para Milyarderi, Sepetindeki 6 Altcoin’i Açıkladı!

Milyarder Shark Tank yatırımcısı Mark Cuban, küçük çaplı kripto para birimlerini sağlam bir şekilde takip ediyor gibi duruyor. İşte detaylar…

Mark Cuban, kripto para portföyünü açıkladı

Geçtiğimiz gün Altcoin Daily ile yaptığı röportajda Cuban, radarındaki düşük sermayeli altcoinleri açıkladı. Ayrıca, onları tutmasının nedenlerini ortaya koydu. Cuban’ın ilk coin’i KlimaDAO (KLIMA) idi. Bu, dünya çapında emisyonları azaltmak için karbon emisyonlarının maliyetini artırmaya çalışan merkezi olmayan özerk bir organizasyon. KlimaDAO, kullanıcıları Blockchain’de belirtilmiş karbon kredileri veya BCT’leri satın almaya teşvik ediyor.

Pin

Cuban, karbon ayak izini dengelemenin bir yolu olarak hem KLIMA’yı hem de BCT’yi elinde tutuyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bunu, ilk olarak Kasım ayında açıklamıştı. Cuban, KLIMA ve BCT dışında ApeCoin (APE), Blocto Token (BLT), Injective Protocol (INJ) ve Lithosphere (LITHO) sahibi olduğunu söyledi. Cuban, Flow (FLOW) için cüzdan sağladığı için BLT’yi elinde tuttuğunu söyledi. Ayrıca LITHO’yu, yapay zekayı NFT’lerle bütünleştirmedeki rolü nedeniyle tutuyor.

Cuban ayrıca Alethea Artificial Liquid Intelligence Token’a (ALI) da meraklı. ALI, zeka seviyesini yükseltmek için eğitilebilen, iNFT olarak adlandırılan akıllı bir NFT’nin benzersiz önerisiyle bilim kurgu görsellerini ve kavramlarını metaverse getirmek için tasarlanmıştır. Ayrıca yatırımcı, kullanıcı verilerini toplamayı ve bunlardan para kazanmayı amaçlayan Ocean Protocol’ü (OCEAN) da takip ettiğini söylüyor. Büyük kripto para birimleri açısından, Cuban daha önce makul miktarda Bitcoin (BTC) bulunduğunu söylemişti. Ancak daha çok bir Ethereum maksimalisti olduğunu belirtmişti.

Pin

Mark Cuban’ın diğer açıklamaları

 Cuban, söz konusu röportajda başka açıklamalarda da bulundu. Bunların arasında en dikkat çeken, DOGE’un ADA’dan daha iyi olduğunu savunmasıydı.  Cuban, merkezi olmayan uygulama platformu Cardano ve Dogecoin arasındaki ve en fazla potansiyele sahip olan arasındaki farkları düşündü. Cuban, “Biliyorsunuz, Cardano hakkındaki düşüncelerim Polygon ve Ethereum hakkındaki düşüncelerim ile aynı” dedi. 

Cuban, bir Blockchain’de işlem sayısına baktığını ve buna başarının habercisi olduğunu söyledi. “Sanırım Afrika’daki insanlar [Cardano]’yu beklendiği kadar kullanmıyorlar. Çünkü işlemleri görmüyorsunuz, ücretleri görmüyorsunuz” dedi. Cardano’nun bir süredir akıllı sözleşmeleri olmasına rağmen, çok fazla etkisi olduğunu görmediğini söylüyor. Cuban, herkesin kullandığı bir sonraki harika uygulamanın Cardano üzerine inşa edilebileceğini söylüyor. “Bunun olması için kapı açık, ancak henüz gerçekleşmedi” dedi.

Pin

Cuban, Dogecoin’in 9.3 milyar dolarlık piyasa değeri ve Shiba Inu’nun 6.7 milyar dolarlık piyasa değeri olduğunu belirterek, çarpık piyasa değerleriyle ilgili sorunun Cardano ile ilgili bir sorun olmadığını söyledi. Cuban, “Hâlâ DOGE’nin Cardano’dan daha fazla potansiyel kullanıma sahip olduğunu düşünüyorum” dedi ve Cardano için fırsatın daha büyük olduğuna inandığını da sözlerine ekledi. En azından Dogecoin aynı zamanda bir uygulama platformu haline gelene kadar.