Kripto Para Milyoneri Olan 5 İnsan: Bu Coinleri Aldılar!

Hepimiz zenginlerin Bitcoin ve diğer kripto para birimleri aracılığıyla daha da zenginleştiğine dair hikayeler duyduk. Bazı durumlarda, bu kripto para milyonerleri milyarderlere bile dönüştü. Bununla birlikte, normal insanların büyük para kazanma yollarını bulduklarına dair raporlar çok yaygın değil, ama varlar. Ve bunu kanıtlamak için, dijital varlık alanına yapılan şık yatırımlar sayesinde, şu anda milyoner olan beş sıradan kişiyi bir araya getirdik.

Glauber Contessoto, DOGE’un yükselişiyle kripto para milyoneri oldu

“SlumDoge Millionaire” olarak da bilinen Glauber Contessoto’nun zenginlik hikayesi, insanları kriptoya çeken türden. Contessoto mütevazi bir geçmişe sahip. Ailesi Brezilya’dan ABD’ye taşındı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere CNBC ile yaptığı röportajda, önceden “gerçekten fakir” olduğunu söylemişti. Contessoto milyoner olmadan önce bir müzik şirketinde çalışıyordu. Kısa bir süre hisse senetleriyle de uğraşmıştı.

Pin

2021’in başlarında Contessoto, DOGE’u duydu ve meme coin’e yatırım yapmaya karar verdi. Ancak, yatırım yapmaya başlamak için harcanabilir bir geliri olmadığından, neredeyse tüm hisselerini sattı ve hatta Dogecoin’ini satın almak için Robinhood uygulamasından (marj şeklinde) borç aldı. Sonra Elon Musk’tan gelen tweetlerle fiyatları fırladı. İki aydan biraz daha uzun bir süre sonra Glauber Contessoto bir kripto milyoneriydi.

Erik Finman, 10 dolar iken Bitcoin satın aldı

2010 yılında, Erik Finman 11 yaşındaydı ve okula gitmekten nefret ediyordu. Büyük hayalleri vardı ama öğretmeni onun asla “hayatta bundan daha büyük bir şeye sahip olamayacağına” inanıyordu. Bir gün, ağabeyine Washington DC’deki bir protestoya eşlik etti ve burada Bitcoin tişörtü giyen bir adam gördü. Kardeşine bunun ne olduğunu sorduğunda, kardeşi “Wall Street’i bitirecek” dedi.

Pin

İlham aldı ve 2011’de büyükannesinin ona verdiği 1.000 doları kullanmaya karar verdi. Hepsini o sırada yaklaşık 10 dolardan işlem gören Bitcoin’e yatırdı. Bitcoin’in son 10 yılda nasıl yükseldiğini ve Finman’ı bir kripto milyoneri haline getirdiğini hepimiz biliyoruz. 15 yaşındayken 100.000 dolar değerinde BTC sattı. Botangle adlı bir eğitim platformu kurdu. Birkaç yıl sonra 300 BTC karşılığı bu platformu satarak varlıklarını daha da genişletti.

Kripto para alanında tanınan isim: Rachel Siegel

Bugün, Rachel Siegel kriptosferde tanınmış bir kişilik. Bir Bitcoin milyoneri olan Siegel, Blockchain teknolojisinin toplu olarak benimsenmesi için çalışan bir platform olan Crypto Last’in kurucusudur. Ancak, işler her zaman bu kadar iyi değildi. 2017’de, New York’ta karanlık bir dairede “maaştan maaşa” yaşayan bir öğretmendi. Ancak, bir kripto para konferansının partisine katıldıktan sonra hayatı değişti. O andan itibaren Siegel, haftalık maaşının yaklaşık 25 dolarını kripto para birimlerine yatırmaya karar verdi. Zamanla, varlıkları değer kazandı. Şubat 2022’deki yedi rakamlı aralığa ulaştı.

Pin

Bitcoin milyoneri Kane Ellis

Kane Ellis artık bir Bitcoin milyoneri. Ancak serveti yatırımdan gelmedi. Bunun yerine, parasını madencilik yoluyla kazandı. 2011’de Ellis, IT işi aracılığıyla madenciliği öğrenen 18 yaşında “lise terk” bir gençti. Dışarıda çalışırken, bilgisayarı BTC madenciliği yapmaya devam etti. Başlangıçta, günde sadece yaklaşık 4 BTC kazandı ve bu, o sırada yaklaşık 8 dolara eşdeğerdi. Bu iyi bir pasif gelirdi, ancak Ellis gelecekte ne kadar kazançlı olabileceğini tahmin etti. Bu öngörü, onun için mükemmel bir şekilde sonuçlandı. BTC kazançlarıyla, otomobil ticareti/satımı/satın alınması için önde gelen küresel bir platform olan CarSwap’ı kurdu. Maserati’si “BANKRPT” plakasını taşıyor.

Milyoner kardeşler: Tommy ve James

Geçen yıl CNN Business, Westchester, New York’tan bir gecede milyoner olan iki kardeşten bahsetti. İşsiz iken milyoner olan iki erkek kardeş düğün fotoğrafçılığı ve çekimleriyle ilgileniyorlardı. Ancak COVID-19 karantinaları yürürlükteyken iş bulmak zordu. Ardından, Şubat 2021’de bir arkadaş Tommy ve James’e bir gün gerçek para kazandırabilecek bir coin olan Shiba Inu’dan bahsetti. Meme coin’i, “son kullanma tarihi geçmeyen bir piyango bileti” olarak düşündüler. İlk başta, kardeşler 200 doları yatırdı. O zamanlar bir sentin bir kısmı değerinde olan bir ton SHIB satın aldılar. Birkaç hafta sonra yatırımları yüzde 300 arttı. Bu büyümeden cesaret alarak anne ve kız kardeşlerini de yatırım yapmaya ikna ettiler. İki ay sonra milyoner olarak uyandılar.