Liste Geldi: Bu 10 Altcoin Liderliğe Oynuyor!

Kripto para birimlerine olan talep, gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Dünya çapında birçok şirket, kripto paraları bir ödeme şekli olarak kabul ediyor ve buna yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. Kripto para piyasasının ortaya çıktığı günden beri popülaritesini ve tanınırlığını artırdı. Peki hangi altcoin projeleri yükseliş potansiyeli taşıyor. Gelin birlikte inceleyelim.

Kripto kralı olma potansiyeli taşıyan 10 altcoin

Analytic Insight analisti, yükseliş potansiyeli taşıyan 10 altcoin için liste yayınladı. Ona göre bu altcoin’ler 2023’te bir sonraki kripto kralı olma potansiyeline sahip. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için derledik.

Pin

Decentraland (MANA)

Decentraland, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasını, keyfini çıkarmasını ve satmasını sağlayan bir sanal gerçeklik platformudur. Bu platforma Ethereum Blockchain güç sağlıyor. Kullanıcılar, bu Metaverse’de arazileri keşfetme, geliştirme ve bunlardan para kazanma imkânı buluyor. Ek olarak birçok Decentraland kullanıcısı, LAND’lerini yaratıcı bir çıkış noktası olarak kullanıyor. Ayrıca, LAND’leri satma, reklam verme ve sponsorlu faaliyetler için kiralama gibi yollarla kâr elde edebiliyorlar. Analiste göre MANA, 2023’te öne çıkma potansiyeline sahip altcoin projeleri arasında yer alıyor.

Flow (FLOW)

Flow, hızlı, merkeziyetsiz ve geliştirici dostu bir Blockchain ağıdır. Buna göre, yeni nesil oyunların, uygulamaların ve dijital varlıkların gelecekteki temeli olmayı hedefler. Warner Music, Ubisoft, NBA ve UFC gibi en iyi eğlence şirketleri, geliştirme stüdyoları ve girişim destekli işletmeler, Flow’un çeşitli ekosisteminde şimdiden yer aldı. Buna göre FLOW, büyük gelecek potansiyeli ile analistleri şaşırtıyor. Ayrıca analist, altcoin için satışlarda daha fazla artışı beklemek gerçekçi olduğunu söylüyor.

Pin

Waves (WAVES)

WAVES-USD, piyasadaki bir sonraki büyük kripto olmak için olası altcoin projeleri arasında. Waves, dapp’ler ve akıllı sözleşmeler oluşturmanın yanında özel kripto tokenleri başlatmak için bir Blockchain platformudur. Bununla birlikte altcoin, kiralık hisse kanıtı (LPoS) adı verilen PoS konsensüs mekanizmasının bir varyasyonunu kullanıyor.

Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ), Manchester City, Barcelona ve PSG gibi önde gelen futbol kulüpleriyle ortaklıklar kurdu. Yani, kriptonun spor alanını teşvik eden bir proje. Chiliz’in odak noktası, sizi favori takımınıza bağlamaktır. Projenin yerel tokeni olan CHZ, kullanıcıların favori kulüpleriyle sanal olarak etkileşim kurmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Altcoin ayrıca Chiliz’in yerel platformu Socios üzerinden alışveriş yapmak için de kullanıma açıktır. CHZ’yi Zorluklar ve token avları yoluyla ödüller kazanmak için de kullanabilirsiniz.

Pin

Filecoin (FIL)

Filecoin (FIL), şimdiye kadarki en büyük ön satışa sahip olma rekoruna sahip olan altcoin projesidir. Satış öncesi aşamasında, Filecoin 52 milyon ABD Doları topladı. Böylece, ICO’su (ilk madeni para teklifi) sırasında eşler arası ağa 205 milyon dolarlık olağanüstü bir artış sağladı. Şimdi Filecoin, yaklaşık 2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ayrıca, dünyanın en büyük 38. kripto para birimi konumunda yer alıyor.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), kripto pazarındaki ilk meme coin olma unvanını taşıyor. Aslında Dogecoin, başlangıçta bir şaka olarak ortaya çıktı. Ancak altcoin, hızla patladığı ve kendisini kripto devleri arasında bulduğu için sevimli köpek birçok kişinin kalbine dokunmuş gibi duruyor. Elon Musk, Dogecoin’e (DOGE) verdiği desteği sık sık tweetliyor. DOGE, Musk’ın tweet attığı her seferde yükselme şansı buluyor. Çünkü Musk’ın her tweetiyle yeni kullanıcılar, DOGE satın almak için harekete geçiyor.

Pin

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), Ryoshi adında isimsiz bir kişi tarafından yaratıldı. Temelde Dogecoin ile alay etmek için yapıldı, ancak kısa sürede büyük ilgi gördü. Şimdi ikisi de piyasa değerine göre ilk 20 kripto para birimi arasında yer alıyor. Shiba Inu da olumlu bir trendde. Yazının yazıldığı sırada, son 24 saat içinde %1,7 oranında değeri artışı gördü.

Solana (SOL)

Solana, merkeziyetsiz finans (DeFi) çözümleri sağlamak için Blockchain teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan bir projedir. Altcoin, oldukça işlevsel bir açık kaynaklı Blockchain ağı olarak dikkat çekiyor. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başladı. Solana, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Foundation tarafından Mart 2020’de resmi olarak piyasaya çıktı. 319.790.577 SOL coin dolaşım arzına sahip.

Pin

Cardano (ADA)

Cardano, 2017 yılında piyasaya çıktı ve adını 16. yüzyıl İtalyan bilgesi Gerolamo Cardano’dan alıyor. ADA tokeninin adı ise, yaygın olarak dünyanın ilk bilgisayar programcısı olarak kabul edilen 19. yüzyıl matematikçisi Ada Lovelace’den geliyor. Piyasada 33.626.396.776 ADA token mevcut. Bununla birlikte altcoin projesinin maksimum arzı 45,000,000,000 ADA olarak belirtiliyor.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar ve özel blok zinciri ağları için bir platform olarak işlev gören birinci katman Blockchain ağıdır. Akıllı sözleşmeler için en popüler ağ olarak Ethereum’u yerinden etmeyi amaçlıyor. Ek olarak bunu, saniyede 6.500 işlem gerçekleştirmesine olanak tanıyan yüksek ölçeklenebilirliği ile yapmaya çalışıyor. Mevcut olarak dolaşımda 245,532,531 AVAX coin var. Bununla birlikte altcoin projesi için maksimum arz belli değil.