Loom Network Nedir? LOOM Ne İşe Yarar?

Loom Network Coin, 2018 yılı Eylül ayında ana ağı Basechain’i başlatmıştır. Basechain, Ethereum, Binance Chain ve TRON’u destekleyen ve birbirine bağlı çok zincirli bir platform olarak görev yapmakta olan Delegated Proof-of-Stake (DPoS) ağıdır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Loom Network nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Loom Network nedir? LOOM ne işe yarar?

Basechain, geliştiricilerin yüksek düzeyde ölçeklenebilir oyunları ve diğer büyük Blockchain’le etkileşime giren yatırımcıya yönelik DApp’leri dağıtmasına olanak tanımaktadır. Geliştiriciler, DApp’lerini bir kez Basechain’e dağıtabilir ve birden çok ağın kullanıcı tabanına erişim sağlayabilmektedir. LOOM Coin, Ethereum ağındaki bir ERC-20 Token’idir. LOOM Coin, Basechain ağını güvence altına almak için kullanılmakta olan bir Stake Token’idir. Bununla birlikte DApp geliştiricilerinin DApp’lerini BaseChain’de barındırmak için kullandıkları para birimi olarakta kullanılmaktadır. Herhangi bir LOOM Coin sahibi, doğrulayıcıları desteklemeye yardımcı olur. Aynı zamanda ağın güvenliğini sağlamaya aktif olarak katılmak için Token’lerini Basechain’de devredebilmektedir.

LOOM nasıl çalışır?

Loom Network Coin daha hızlı, ölçeklenebilen ve daha önce geliştirilen herhangi bir Coin’den çok daha istikrarlı olan Ethereum tabanlı bir altyapıya sahiptir. Geliştiriciler, Loom Network Coin ve ekipleri tarafından geliştirilen çeşitli araçları kullanmıştır. Kapsam ve boyut bakımından MMORPG’lere ve World of Warcraft benzeyen devasa oyun dünyaları bulunmaktadır. Bununla birlikte küresel sosyal uygulamalar da yaratabilmektedir. Platform, Blockchain teknolojisinin çeşitli uygulamalarının, yalnızca işlemlerle sınırlı olmadığını kanıtlama fikrinden yola çıkılarak geliştirilmiştir.

Loom Network nedir? LOOM nasıl satın alınır?

Platformda yer alan LOOM Coin ile işlem yapılan en büyük ve en bilindik borsalar; Binance, KuCoin, Huobi Global, Coinbase Exchange borsalarıdır. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz LOOM listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca LOOM seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.