Milyarderlerin Aldığı Altcoin’den Yüklüce Basıldı: Fiyatı Eriyor!

Milyarder Mark Cuban tarafından desteklenen bir altcoin projesi enflasyon nedeniyle eriyor. 1 yıl önce kilitlenen yüklü miktarda altcoin piyasaya sürüldü.

Bu altcoin projesinden yüklü miktarda piyasa sürülüyor

Polygon’un stratejisinin bir parçası olarak bu sabah 1,4 milyar MATIC serbest kaldı. Belirlenen miktarda MATIC token bugün dolaşıma girdi. Bu hacim, 10 milyar MATIC’e veya toplam token arzının %14’üne eşit. CoinMarketCap verilerine göre şu anda dolaşımda 8.035 milyar MATIC var. Bu miktarın piyasa değerine yazım sırasında 7 milyar doların üzerinde.

Pin

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, MATIC token’lerin planlanarak bir yıldan uzun süredir kitli kaldığını söylüyor. Bugün dolaşıma giren token’lerin hepsi 2015’a ait. Kazanma dönemi bu yılın Nisan ayında sona ermiş olmasına rağmen token’lerin henüz talep edilmemiş olması ilginç. Twiter’dan @sandeepnailwal, konu hakkında yorum yapan analistlerden biriydi. Haberin sadece piyasaya token süreceği algısını ortadan kaldırmak için bunun planlı olduğunun altını çizdi.

1.4 milyar kilidi açılmış MATIC’in üç gruplaması şu şekildedir: Projede 640 milyon MATIC var. Proje ekibi 546,6 milyon MATIC alıyor. Stake için 200 milyon MATIC dağıtıldı. Nailwal’a göre, önümüzdeki günlerde, Polygon ekibi MATIC’in hak kazanma konusunda önemli bir açıklama yapacak.

MATIC fiyat analizi

Dolaşıma yeni girecek MATIC token’ler kripto para piyasasının tepki vermesine neden oldu. MATIC fiyatı kısa sürede %6 değer kaybetti. Ancak, daha düşük seviyeden gelen alıcılarla kaybın yarısını geri aldı.

Pin

MATIC fiyatı şimdi token başına 0,8 ile 0,10 dolar arasında dalgalanıyor. MATIC, son ayı piyasasında 2,92 dolarlık rekor seviyesinden yaklaşık %90 düşüşle 0,3 dolara geriledi. Daha sonra olumlu haberlerle birlikte istikrarlı bir şekilde toparlanmaya başladı. Sonuç olarak, MATIC Mayıs ortasından bu yana %190’dan fazla değer kazandı. MATIC şu anda 1 dolarlık önemli direnç seviyesine yaklaşıyor. Ancak, açılan kiltler hakkında daha fazla bilgi sağlayana kadar beklemek mantıklı.