Milyarderlerin Bahis Yaptığı Altcoin, Haftayı Çok Kötü Bitirdi!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Solana (SOL), bu haftaya hack haberleri ile sarsıldı. Yaşanan hack saldırısı nedeniyle altcoin, haftayı, başlangıç fiyatından yaklaşık yüzde 9.93 düşüşle bitirdi. Bu sonuç, SOL’u CoinMarketCap’in haftalık performansına göre en iyi 100 kripto para birimi listesinde sondan ikinci sıraya yerleştirdi. Milyarder bir işadamı ise Solana’ya yeterli değerin verilmediğinden yakınmakta. İşte ayrıntılar…

Yaşanan hack saldırısı altcoin fiyatında düşüşe neden oldu

Solana (SOL), geride kalan haftada en kötü performans sergileyen altcoin projelerinden biriydi. Popüler altcoin SOL’un bu tür bir olumsuz fiyat hareketinin sebebi ise aslında belli. Düşüşün, blockchain’deki cüzdanların hack’lenmesiyle ilgili durumla ilgili olduğu düşünülmektedir. Solana cüzdanlarının hacklendiği haberi duyulur duyulmaz, SOL fiyatı yaklaşık yüzde 9 oranında düştü. Aynı zamanda, Solana hala piyasa kapitalizasyonuna göre en iyi kripto para birimlerinde dokuzuncu sırada. Bununla birlikte, dolaşımdaki tüm SOL token’ların tahmini değeri 13.86 milyar dolar civarında.

Pin

Hack saldırısı nedeniyle eleştirilen Solana, birçok spekülasyona da maruz kaldı. Sonunda saldırının Slope uygulaması nedeniyle gerçekleştirilebildiği açıklandı. Anlaşıldığı üzere, Slope cüzdanlardaki çekrdek şifreleri merkezi sunucularda saklıyordu. Solana Labs başkanı Andrei Yakovenko, çekirdek şifrelerini en az bir kez Slope’a aktaran herhangi bir kullanıcının tehlikede olabileceğini söyledi. FTX’in kurucusu ve şu anda kripto piyasasının en önde gelen isimlerinden biri olan Sam Bankman-Fried de Solana hakkında yorumlarda bulundu. SOL’yatırımı olduğu bilinen Fried, projeye olan desteğini dile getirdi.

Kripto milyarderine göre Solana’ya yeterli değer verilmiyor

Milyarder işadamına göre, kötü PR nedeniyle Solana şu anda değerinin çok altında işlem görüyor. Ayrıca kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, yeni bir röportajda , Ethereum ( ETH ) katili olarak bilinen altcoin Solana (SOL)’nın çabalarına rağmen en çok az ilgi gören bir kripto para birimi olduğunu savunuyor. Milyardere göre, Solana’nın yaşadığı saldırıyı başka bir proje yaşasa, aynı şekilde sıkıntılar yaşayabileceğini ekledi.

Pin

Solana, Proof of Stake (PoS) konsensüsünde çalışır. Ayrıca en popüler blockchain projelerinden biridir. SOL ise, temelde Solana’da farklı kripto para birimleri ile ödeme yapılabilen bir altcoin projesidir. Buna göre, stake işlemleri SOL’ün ağdaki akıllı sözleşmelere kilitlenmesiyle gerçekleşmektedir. Solana piyasa değerine göre en büyük dokuzuncu kripto para birimidir. Bu nedenle, işlem hacmi geniş ve güvenli birçok kripto para borsası, altcoin’i listelemektedir.