Önümüzdeki Günlerde Bitcoin ve ETH’de Bu Seviyeler Bekleniyor!

Lider kripto Bitcoin ve lider altcoin Ethereum, 2021’den beri en iyi aylık kapanışa doğru ilerliyor. Analistler ise BTC ve ETH için izlenecek geri dönüş sinyallerini belirtiyor.

Bitcoin ve Ethereum en iyi aylık kapanışını yapma yolunda

ABD büyüme verisinin resesyonu işaret etmesinden sonra Fed’in şahin tonunun azalacağı beklentileri arttı. Bu da küresel piyasalarda risk iştahını açtı. Ayrıca, Ethereum Merge yükseltmesini çevreleyen beklentiler piyasaya yeni bir hava kattı. Bütün bunların ortasında Bitcoin ve Ethereum, 2021’den bu yana en iyi ayına doğru ilerliyor.

TradingView verilerine göre, Bitcoin Temmuz ayında şu ana kadar %22,68 artış kaydetti. Kıyaslama açısından 2021 Ekim’den bu yana en yüksek aylık kapanışını gerçekleştirmek üzere. Lider altcoin Ethereum ise Temmuz ayında şu ana kadar %61,88 gibi oldukça başarı bir performans sergiledi. ETH de 2021 Ekim’den bu yana en yüksek aylık kapanışını yapma yolunda.

Pin

Bazı yatırımcılar, Federal Rezerv’in yıl sonuna kadar faiz artırmayı durdurabileceğini düşünüyor. Hatta ABD ekonomisindeki yavaşlamaya dair artan göstergelerin bir sonucu olarak 2023’te borçlanma maliyetlerini düşürmeye geçebileceğine inanıyor. Bu durumun da, bu yıl zorlanan kripto paralar gibi risk varlıkları için iyi bir haber olması mümkün. Basın zamanında, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 23.937 dolar ve 1.706 dolardan işlem görüyordu.

Analistler geri dönüş için göstergeler veriyor

Bu arada Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Venn Link Partners CEO’su Cici Lu, “kaldıraçlı pozisyonların tasfiyesinin sona ermiş gibi göründüğünü” belirtiyor. Buradan hareketle piyasanının bir dip bulmuş olabileceğini söylüyor.

Pin

Aynı şekilde, BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale, Bitcoin’in aylık kapanışına dikkat çekiyor. DiPasquale, 19.000 ile 20.000 dolar arasındaki destek seviyelerini yeniden test edip etmediğiyle daha fazla ilgileniyor. “Bu aralıktaki başarılı sıçramalar, boğalara devam eden bir ralli için sağlam bir temel verebilir” diyor.

Fundstrat teknik strateji başkanı Mark Newton, “Ethereum’un kısa vadede teknik olarak Bitcoin’den daha çekici göründüğünü” belirtiyor. Newton, önümüzdeki günlerde Ethereum’un 1.915 ile 2.000 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

Bu arada Honduras, başkent Tegucigalpa’dan 20 dakika uzaklıkta, dağlarda küçük bir kasaba olan Santa Lucia’nın turizm destinasyonunda ‘Bitcoin Valley’i başlattı. ‘Bitcoin Valley’ projesi, 60 işletmeyi mal ve hizmetlerini satmak için kripto para kullanmak ve bu teknikleri diğer işletmelere ve çevredeki topluluklara yaymak için eğitmeyi amaçlıyor. Santa Lucia’da hem büyük hem de küçük işletme sahipleri, daha fazla turist çekmek için kripto para birimlerini ödeme olarak kabul etmeye hazırlanıyor.