Önümüzdeki Günlerde Sıçrayacak 2 Altcoin Belli Oldu!

Kripto para piyasası, rahatlama rallisinden sonra konsolide oluyor. Yaklaşan Ethereum Merge, de bu rallide öenmli bir rol oynadı. Bu ortamda bir kripto analisti, lider altcoin Ethereum’un (ETH) önemli bir güç gösterdiğini kaydediyor. Analist ayrıca, bir Ethereum rakibi için ralli öngörüyor.

“Lider altcoin projesinde güçten başka bir şey görmüyorum”

Bir kripto YouTube kanalı olan InvestAnswers’ın sunucusu, büyük bir Ethereum (ETH) rakibinin toparlanacağını tahmin ediyor. Bunun yanında analist, ETH’nin kendisinin de önemli bir güç gösterdiğini söylüyor. Analist, lider altcoin Ethereum’un son rallisinin tankında hala gaz olduğunu ileri sürüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Ethereum üç haftadır büyük, yeşil mumların tadını çıkarıyor. Şimdi, 1.200 dolar olan 200 haftalık hareketli ortalamanın oldukça üzerinde. Ayrıca, Ethereum gerçekten1.600 doların kapısını çaldı. Buna ek olarak yaklaşık 1.250 dolarlık 50 günlük hareketli ortalamayı da aştı. Yani burada güçten başka bir şey görmüyorum.

Pin

Ethereum borsa çıkışları ne ifade ediyor?

Analiste göre, Ethereum için oldukça boğa olan başka şeyler de var. Bunlardan birisi, Ethereum borsa çıkışı. Analist, Proof-of-Stake konsensüsüne geçiş nedeniyle çıkışların13 ayın en yüksek seviyesine çıktığını söylüyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Sanırım, yaklaşık 30.000 ETH borsalardan kaçtı. En son bu kadar büyük bir çıkış olduğunda, Mayıs veya Haziran 2021’di. Yani bu oldukça büyük. Borsalarda ne kadar az kripto varsa, o kadar fazla arz sıkıntısı olur. Bu da şu an için fiyatın yükselmesini sağlar.

Pin

Analistin ralli öngördüğü altcoin: Solana (SOL)

Buna ek olarak analist, Ethereum’un rallisinin altcoin piyasasını etkilediğini söylüyor. Özellikle ETH’nin önemli rakiplerinden olan Solana (SOL) için boğa eğiliminde olduğunu açıklıyor. Analist, değerlendirmesinde şu yorumlara yer veriyor:

Son üç hafta boyunca gerçekleşen koşu Ethereum liderliğinde oldu. Ancak şimdi diğerleri yetişiyor. Bu yüzden en iyi isimler ilk önce ilgi odağı oluyor. İnsanlar onlara vızıldıyor, satın alıyor, yukarı çıkıyor. Sonra dönüp omzunun üzerinden bakıyorlar ve ‘bir dakika, bu daha başlamadı’ diyorlar. Bu parite olması gereken yerde değil.

Pin

SOL/ETH paritesi neden önemli?

Analist, burada SOL/ETH paritesine bakıyor. İlerledikçe 0,03’e geri döneceğine inanıyor. Bu kapsamda analist, şunları kaydediyor:

Aslında bugün SOL %10 artarken ETH temelde %1-2 arttı. Bu yüzden zaten tamamen daha iyi performans gösteriyor. Bu nedenle paritelere çokça bakıyoruz.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana, 1 Temmuz’u 32,80 dolardan kapattı. Ancak kripto para piyasasındaki son rahatlama rallisinde ciddi artış kaydetti. Bu arada SOL, Basın zamanında altcoin, günlük bazda %1,72 artışla 41,84 dolardan işlem görüyordu.