Rari Governance Nedir? RGT Coin Ne İşe Yarar?

Rari Governance, borç verme, ödünç alma ve çiftçilik fırsatları sağlayan bir DAO’dur. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Rari Governance nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Rari Governance nedir? Ne işe yarar?

Rari Governance, borç verme, ödünç alma ve çiftçilik fırsatları sağlayan bir DAO’dur. Fuse adında izinsiz bir faiz oranı protokolüne sahiptir. Bu protokol, herkesin özel parametreler kullanarak desteklenen herhangi bir varlıktan bir borç verme havuzu oluşturmasına olanak tanır. DAO ayrıca verim çiftçiliği yoluyla kazanç fırsatları da sağlar. Aşağıdaki üç havuzdan herhangi birine desteklenen fonları yatırmanıza izin verir: DAI, ETH veya USDC. Para yatırır yatırmaz hemen bileşik faiz (APY) kazanmaya başlarsınız. Ek olarak, paranızı istediğiniz zaman desteklenen para birimlerinden herhangi birinde çekersiniz.

RGT coin nedir?

RGT coin Rari Governance’in yerel tokenidir. Rari Governance, merkeziyetsiz borç verme ve ödünç alma platformu Rari Capital ağına güç sağlayan tokenidir. Token ağa güç verirken, aynı zamanda yönetişim protokolü olarak da hizmet eder. Ağ katılımcılarına çok az tasarruf sağlar. Rari merkeziyetsiz finansal platform kolaylığı, katılımcılarının kripto para birimi varlıklarını ödünç almasına, ödünç vermesine ve toplamasına olanak tanır. Platformun web sitesinde yer alan bilgilere göre, Rari varlık platformu, kitlelerin atıl sermayelerinden kullanıcıların katılımı olmadan kâr elde etmelerini sağlayan teknolojiler geliştirmeyi amaçlıyor. Genel olarak Defi teknolojileri dünyasında, ana satış noktası, Ethereum blok zincirinde tasarlandığı gibi otomatik bir saklama dışı fonun mevcudiyetidir. Kullanıcılar, mevcut akıllı sözleşmelere güvenerek kripto para birimlerini platforma emanet edebilirler. Bilgisayar daha sonra mevcut en iyi getiri sağlayan fırsatları keşfetmek için çeşitli Defi uygulamalarını araştırır. Portföyler daha sonra hem sabit paralar hem de kripto para birimleri kullanılarak otomatik olarak yeniden dengelenir.

Rari Governance nasıl çalışır?

Rari Governance, bireyleri yeni fırsatlar, topluluklar ve finansal ürünler yaratarak mevcut, verimsiz bankacılık ve geleneksel finanstan kurtulmaları için güçlendirmeyi amaçlayan bir platform olan Rari Capital’in yerel tokenidir. Amacı, kullanıcıları ve geliştiricileri güçlendirmek ve herkesin protokole erişmesini ve merkeziyetsiz finansa geçmesini ödüllendirmektir. İki blokzincirindeki iki projeye erişmek için bir arayüz sunar. Ethereum’da Rari Capital ve Polygon’da Market. Hizmetler açısından, borç verme/alma, verim çiftçiliği ve ayrıca ticaret ve yatırım gibi düzenli şeyler sunar. Bununla birlikte, Polygon’s Fuse, her varlık üzerinde çalışan bir açık faiz oranı protokolü görevi görür.

Rari Governance nedir? RGT coin nasıl alınır?

Rari Governance şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Rari Governance’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Bitget, BTCEX, Gate.io, Coinbase Exchange. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.