SAND ve Bu 5 Altcoin’e Dikkat: Önemli Hamleler Bekleniyor!

Popüler metaverse projesi Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS) ve DeFi projesi Aave (AAVE)’den haberler var. Ayrıca, Bitcoin fiyatları yüksek seyrederken, altcoin’ler de durumu takip ediyor. Kripto analisti Sahana Vibhute’ye göre, Cardano (ADA), Chainlink (LINK) ve Quant (QNT) gibi popüler varlıklar, hafta sonuna kadar yüksek seviyelere çıkabilir.

SAND, AAVE ve AXS haberleri

İlk haber Sandbox’tan (SAND)

Şimdiye kadar muhtemelen ‘metaverse’ kelimesiyle karşılaştınız, bazıları buna merkezi olmayan web diyor. SAND, 166.464 ayrı arazi parselinden oluşan önde gelen metaverse ekosistemlerinden biri. The Sandbox metaverse, henüz benimsenme sürecinin ilk aşamalarında. Buna rağmen şimdiden 2 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştı. Daha da ilginci, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Snoop Dogg ve Paris Hilton ünlüler de katıldı. Bu arada Metaverse ölçeklenmeye devam ediyor. Ayrıca, SAND endüstride Decentraland gibilerle rekabet eden bir favori olarak öne çıkıyor.

DeFi projesi AAVE gelişiyor

Aave, kripto kullanıcılarının dijital varlıkları ödünç vermesine ve ödünç almasına izin veren izinsiz bir likidite protokolü. Bu DeFi protokolü, 2017 ICO çılgınlığı sırasında piyasaya girdi. O zamandan beri bir endüstri lideri haline geldi. DeFi Lllama merics’e göre, şu anda Aave ekosisteminde 6,4 milyar doların üzerinde kilitli durumda. Burada Ethereum aslan payını alıyor. Daha da önemlisi, Aave, çoğu DeFi projesinin söz verildiği gibi teslim edilmediği göz önüne alındığında, zamanın testinden geçti.

DeFi borç verme ve borçlanma piyasasının ivme kazanmasıyla birlikte, Aave kısa süre önce kurumsal yatırımcıları hedefleyen izinli bir havuz başlattı. Aave Arc olarak adlandırılan bu yeni ürün, kurumların SEC ve FATF gibi düzenleyici kurumlarla uyumlu kalırken Aave’nin tekliflerine erişmesine olanak tanıyor. Platformun bireysel müşteri tabanından daha büyük kurumsal pazara ölçeklendiğini gören bir hareket.

Popüler metaverse Axie Infinity

Son olarak, paly-to-earn kategorisine bakıyoruz. Bu niş kripto ekosistemini fırtına gibi estirdi. Filipinler gibi gelişmekte olan ülkelerden oyuncular, oyun oynarken ekstra gelir elde etmek için platforma akın ediyor. Axie Infinity oyunu geçen yıl sıralamada yükseldi.

ADA, LINK ve QNT analizi

Kripto analisti Sahana Vibhute, Cardano, Chainlink ve Quant’ın fiyat hareketlerini şu şekilde analiz ediyor.

Cardano (ADA)

Cardano fiyatı, düşüş eğilimi gösteren üçgenden ayrılıyor. Yüksek bir boğa eğilimi gösteriyor. Bununla birlikte, ayılar fiyatı 0,55 doların altında tutmak için tüm kaynaklarını kullandılar. Bu yüzden, kırılma hala onaylanmadı. Bununla birlikte, belirli seviyelerin üzerinde net bir kırılmanın, önümüzdeki boğa trendini doğrulaması mümkün.

Pin

ADA fiyatı şu anda üçgenin dışına çıktı. Ancak satın alma baskısının olmaması nedeniyle, bir sahtekarlık olasılığı oldukça yüksek görünüyor. Bu nedenle, 0,57 doların üzerinde bir günlük kapanışın, fiyatı ayıların ulaşamayacağı kadar yükseltmesi olası. Bu durumda 0,64 dolardan üst kritik dirence doğru bir yol açması mümkün.

Chainlink (LINK)

Yükseliş haftasının başlamasıyla birlikte Chainlink fiyatı da önemli ölçüde yükseldi. Altcoin, modelin dışına çıktı. Boğa eğiliminin yeniden canlandığını gösteren yüksek bir seviyeye ulaştı. Bu nedenle, LINK yakında çift haneli bir rakama ulaşmak için %8 ile %10’dan fazla artmaya hazır.

Pin

LINK fiyatı şu anda simetrik üçgeni, üçgenin zirvesine ulaşmadan çok önce kırdı. Bu nedenle, ralli, kazanımların çoğunu kaybetmeye ve konsolidasyon aşamasına yeniden girmeye daha yatkın olabilir. Daha sonra LINK’in, hafta boyunca birikmiş konsolidasyonu koruması mümkün. Ayrıca, zirveye ulaştıktan sonra hızlı bir şekilde kopması olası.

Quant (QNT)

Quantfiyatı, 2022’nin başından bu yana yoğun bir şekilde tükendi. Yakın geçmişte 40 dolara yakın en düşük seviyelere ulaştı. Bununla birlikte, altcoin hızla toparlandı. Düşük seviyelerden önemli ölçüde artarak 130 dolara yakın mevcut seviyelere ulaştı.

Pin

QNT fiyatı, satın alma hacminde ani bir artışla art arda yeşil mumlar kaydetti. Şu anda fiyat günlük en yüksek seviyelerine ulaşmış görünüyor. Bu yüzden, kayda değer bir sıkışıklık muhtemel. Bu nedenle, 125 doların altındaki küçük bir geri çekilme, 150 dolara yakın yüksek seviyelere çıkmak için bir mancınık hareketini tetikleyebilir.