Santiment: Bu 2 Altcoin Büyük Adımlarla Geliyor!

Kripto para piyasası lider kripto Bitcoin önderliğinde toparlanma işaretleri veriyor. Lider altcoin Ethereum rakibi Cardano (ADA) da piyasa performansı açısından göz dolduruyor. Bu arada, kripto analitik firması Santiment, bir metrikte Cardano’nun bazı önemli rakiplerini geride bıraktığını açıkladı. Ayrıca Santiment’e göre, XRP Network büyük bir dönüm noktasına ulaştı.

“Cardano, kriptoda en gelişmiş varlık olarak hüküm sürüyor”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası yeni bir toparlanma hamlesi başlattı. Bununla birlikte piyasada bazı altcoin’ler rakiplerinden daha iyi performans gösteriyor. Tabi ki bu fark, sadece fiyat bakımından değil. Kripto analitik firması Santiment, merkezi olmayan Blockchain platformu Cardano’nun (ADA) birkaç önemli rakibi geride bıraktığını kaydediyor. Bu bağlamda altcoin projesinin devam eden büyümesine dikkat çekiyor. Santiment’in yeni bir paylaşımına göre, Cardano’nun rakiplerindeki daha düşük sayılara kıyasla etkileyici GitHub deposu sayısına ulaştı.

Pin

Cardano’nun geçtiği rakipleri arasında katman-1 geliştirici aracı Flow (FLOW), cross-chain birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot (DOT) ve bağlı test-net Kusama (KSM) ve önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) yer alıyor. Analitik firması, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Kod gönderimleri, sorun etkileşimleri ve daha fazlasına ilişkin analizimize göre Cardano, kriptoda en gelişmiş varlık olarak hüküm sürüyor. Yalnızca ilgili geliştirmelerin dahil edildiğinden emin olmak için ekiplerden gelen rutin güncellemeleri hariç tuttuk.

PinKaynak: Santiment / Twitter

GitHub etkinliği, altcoin için ne anlama geliyor?

Kripto analitik firması, Cardano’nun ivmeyi sürdürdüğünü gösteren en son verilerle GitHub’daki gelişiminin hızlı temposunu, sadece üç hafta önce kaydetti. Santiment baş teknoloji sorumlusu Valentin Mihov, GitHub etkinliğini izlemenin önemini bir blog yazısında şöyle açıklıyor:

Geliştiricilerin zamanı nispeten pahalı bir kaynaktır. Belirli bir projede zamanlarını ve becerilerini adayan çok sayıda geliştirici varsa, bu birkaç anlama gelebilir. Bu insanlar projenin başarılı olacağına, projenin daha fazla özellik gönderdiğine veya projenin yalnızca bir çıkış dolandırıcılığı olma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyor.

Altcoin, basın zamanında, günlük bazda %1,01 kazançla 0,5301 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca Cardano, haftalık zaman diliminde de piyasa rallisine devam ediyor.

Pin

“Ripple (XRP), büyük bir dönüm noktasına ulaştı”

Santiment ayrıca yakın zamanda, dağıtılmış defter XRP Network’ün (XRP) yaklaşık iki buçuk yılda en benzersiz aktif adreslere sahip olduğuna dikkat çekiyor. Geçen hafta toplamda beş önemli ağ artışı oldu. Bu kapsamda kripto analitik firması şu açıklamayı yaptı:

XRP Network büyük bir dönüm noktasına ulaştı. Şu anda ağ üzerinde etkileşimde bulunan benzersiz adreslerin miktarı, yalnızca 4 saatlik bir pencerede 247.000’i aştı. Bu, Şubat 2020’den bu yana kaydedilen en yüksek artış. Oluşturulan yeni XRP adresleri sabit kalıyor.

Pin

Basın zamanında altcoin, günlük bazda %7,03 artışla 0,3925 dolardan işlem görüyordu.