Santiment: Uniswap ve Bu Altcoin’lerde Balina Birikimi Var!

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, Uniswap balina birikiminin ortasında %60’dan fazla değer kazandı. Ancak balinalar sadece UNI satın almıyor. Veriler balinaların endişe verici davranışlarını ortaya koydu.

Uniswap (UNI) güçlü balina birikimi görüyor

Ethereum tabanlı DEX platformu Uniswap (UNI), son yedi hafta içinde güçlü bir fiyat rallisi kaydetti. UNI fiyatı son yedi hafta içinde %150’den fazla değer kazandı. Böylece bir kez daha piyasa değerine göre ilk 15 kripto para arasına geri döndü. On-chain veri kaynağı Santiment, UNI rallisinin balina birikimi ve artan adres faaliyetinden kaynaklandığını gösteriyor.

Pin

Santiment’e göre, Uniswap’ın günlük aktif adresleri 1.100’ün üzerine çıktı. Bu metrik, güçlü adres etkinliği tarafından takip edildiğinden güçlü fiyat hareketlerine işaret ediyor.

Uniswap balina birikimi

Mayıs 2022 çöküşünden bu yana, Uniswap balinaları daha büyük yüzdelerde çok sayıda UNI biriktiriyor. 100.000 ile 1 milyon UNI’ye sahip balinalar, son iki hafta içinde büyük bir birikim artışı gördü. Santiment balina aktivitesini bildirdi:

Balinalardan bahsetmişken, 100 bin dolar veya daha fazla değerde olduğunu düşündüğümüz büyük işlemlerin miktarı da Mayıs seviyelerine yükseliyor. Bir hafta önce, 9.69 dolara yükselen büyük fiyat artışından hemen önce oluşmaya başlayan büyük balina işlemleri yığınını açıkça görebiliyoruz.

Pin

Balinalar sadece UNI satın almıyor

Santiment’e göre, balinalar ayrıca, piyasa yükselse bile Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) biriktiriyor. Firma analistleri, bunun yatırımcıların en son kripto piyasası rallisinin sürdürülebilirliği konusundaki şüphelerinin göstergesi olduğunu söylüyor:

Tether ve USD Coin köpekbalığı adresleri, kripto fiyatları arttıkça coin biriktiriyor. Bu birikim, ‘endişe duvarı’ olarak da bilinen mitinge inanmama ve satın alma isteksizliğine işaret ediyor.

Pin

Santiment, balina talebinin piyasa için bir yükseliş tezi satın almak konusunda isteksiz olduğunu ekliyor:

Burada gördüğümüz şey, son 2-3 haftadır (Bitcoin, Ethereum ve diğerlerinin fiyat artışına rağmen) stablecoin’leri ile yollarını ayırma konusunda çok istekli değiller, hatta tam tersini yapıyorlar. Bu, bu fiyat rallisine inanmama, satın alma isteksizliği olarak yorumlanabilir.

Polygon’da (MATIC) artan oranda ağ aktivitesi görüyor

Santiment’e göre, tipik olarak yerel zirveleri tespit etmek için kullanılan Token Age Consumed metriği ATH seviyesine ulaştı. Metrik, belirli bir tarihte adres değiştiren token miktarını, önceki hareketten bu yana geçen süre ile çarparak ölçer. Firma analistlerine göre:

MATIC’in Token Age Consumed metriği tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve eski adreslerin varlıkları hızla hareket ettirdiğini gösteriyor. Ayrıca, Polygon’un ortalama dolar yaşının da düştüğünü görebiliyoruz, bu da eski, atıl adreslerin büyük miktarda madeni paraları hareket ettirdiğini doğruluyor.

Pin

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, MATIC kısa süre önce Disney ile ortaklığını duyurdu. MATIC ayrıca bir süredir Ethereum balinaları arasında en işlem gören token’lerden biriydi.