Satış Sinyali Gelebilir: Bu Altcoin Tedarik Duvarına Yaklaşıyor!

Popüler altcoin Chainlink (LINK), şu anda kripto para piyasasına liderlik eden yükseliş momentumunda önemli bir artış gördü. Yine de uzmanlara göre birden fazla gösterge, LINK’in 10 dolar bölgesine girmesi durumunda kısa bir düzeltme yaşayabileceğini gösteriyor.

Altcoin çift haneli fiyatlara mı ulaşacak?

Chainlink, Cuma günkü işlem seansının başlangıcından bu yana yüzde 6’dan fazla artış göstererek piyasa değeri bakımından ilk 10 kripto para birimini geride bıraktı. LINK, şu anda 9.40 dolardan el değiştiriyor. Yani, 10 dolara bir hayli yakın. Analist Nathan Batchelor’a göre yukarı doğru baskı artmaya devam ettikçe, tokenın yükselmek için daha fazla yeri var gibi görünüyor. Günlük grafikte azalan bir üçgenin gelişmesi, Chainlink’in yükseliş trendi tükenmeden önce yüzde 11 daha yükselebileceğini gösteriyor.

Pin

Analiste göre bu teknik oluşumun Y ekseni, 29 Temmuz’da 7.30 dolar direnç seviyesini aştığı için LINK için 10.60 dolarlık bir hedef öngörüyor. Kripto para piyasasının geri kalanı zayıflık belirtileri gösterse de, Chainlink’in teknik açıdan yukarı potansiyeline ulaşabileceği görülüyor.

İleride arz engeli mi var?

Yine de, IntoTheBlock’un fiyata dair “para girişi/çıkışı” modeli, ileride sert bir arz engeli gösteriyor. Yaklaşık 3.300 adres daha önce 9.82 ile 10.12 dolar arasında yaklaşık 26,4 milyon LINK satın aldı. Bu önemli ilgi alanı, zarardaki yatırımcılar bazı varlıklarını satmaya çalışabilecekleri için, yukarı yönlü fiyat hareketini reddedebilir.

Pin

LINK çift haneli bölgelere ulaşma gücüne sahip olsa da Chainlink önemli bir direnç alanına yaklaşıyor. Analiste göre Tom DeMark (TD) Sequential göstergesinin de LINK’in günlük grafiğinde bir satış sinyali sunma olasılığı yüksek. Potansiyel düşüş formasyonu, yükseliş trendi devam etmeden önce bir ila dört günlük mum çubuğu düzeltmesine yol açabilir.

Chainlink ekosistemindeki en son gelişmeler

Bu sırada, birçok yatırımcının katkı sağladığı Chainlink ekosisteminde, en büyük altcoin Ethereum’u da ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Chainlink (LINK) protokolü, Ethereum 2.0’dan, yani merge’den sonra Ethereum’un (ETH) forklanmış sürümlerini desteklemeyi planlamadığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Chainlink, web sitesinde bu kararın proof of work fork’larını içerdiğini belirtiyor. Ethereum’un şu anda 19 Eylül’de yeni proof of stake konsensüs algoritmasına geçmesi planlanıyor. Ethereum 2.0’a yol açacak olan Merge, sharding de dahil olmak üzere gelecekteki yükseltmeler için zemin hazırlayarak ağın ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi hedefliyor.

Pin

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e göre, akıllı sözleşme platformu, yükseltmenin tamamlanmasının ardından ikinci katman çözümleri aracılığıyla sonunda saniyede 100.000 işlemi kolaylaştırabilecek. Etherscan’a göre, yazı yazılırken ETH 2.0 mevduat sözleşmesine yaklaşık 22.7 milyar dolar değerinde 13.23 milyondan fazla ETH yatırıldı. Chainlink protokolü, yükseltme sırasında ve sonrasında Ethereum Blockchain’inde çalışmaya devam etmeyi planlıyor.