SEC, Binance ve Bu Bitcoin Borsalarını İnceliyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun, “yaramazlar” listesinde birçok kripto para borsası bulunmakta. Forbes bugün, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şu anda yalnızca Coinbase’i değil, Binance dahil ABD’deki tüm kripto borsalarını araştırdığını ortaya çıkardı. Kaynağın, ABD senatörü Cynthia Lummis’in bir çalışanı olduğu belirtildi. İşte detaylar…

SEC, Binance ve bu borsaları odağına aldı

Temmuz ayında SEC, Coinbase’de insider trading planında, borsa tarafından menkul kıymetler olarak listelenen belirli varlıkları tanımlamıştı. Ancak birçok kişi kaşlarını kaldırdı. Özellikle, Ripple’ın SEC ile olan yasal savaşında XRP sahiplerini temsil eden avukat John Deaton, dönem içinde SEC’in yıl sonundan önce bir ABD borsasına karşı dava açmasını beklediğini söyledi.

Pin

Günler sonra, SEC’in kayıtlı olmayan menkul kıymetler olarak kabul edilen varlıkları listelemek için Coinbase’i araştırdığı ortaya çıktı. Bu arada Coinbase, kripto para listeleme sürecinin SEC tarafından incelendiğini iddia etmekte. Bununla birlikte, SEC’in tüm kripto borsalarını araştırdığı haberi, bir kripto yöneticisi Forbes’a bazı borsaların halihazırda kendilerine karşı yaklaşmakta olan suçlamalar hakkında bilgi veren Wells Bildirimleri sunulduğunu doğrulamasına rağmen, Deaton’ın tahminini daha olası kılıyor.

SEC, kripto para alanına düzenleme getirmeye çalışıyor

Özellikle, ABD SEC, son yıllarda, yaptırım eylemlerine çok fazla ve düzenleyici netlik sağlamaya daha az odaklanmasıyla itibar kazanmıştır. Buna ek olarak, kripto endüstrisi üyeleri, düzenleyicinin iletişim kurmaya istekli olmadığını sık sık eleştiriyor. SEC ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) kripto piyasalarının denetimini paylaşmak için görüşmelerde bulunurken, Lummis çalışanı bu görüşmelerin sona erdiğini ve büyük olasılıkla milletvekillerinin devreye girmesini gerektireceğini ortaya koyuyor. Kaynağa göre, milletvekilleri büyük olasılıkla CFTC’ye doğru eğilmek.

Pin

Özellikle, son aylarda kripto piyasalarına açıklık getirmek amacıyla, iki büyük iki taraflı yasa tasarısı Senato’da önerildi. İlki Haziran ayında Senatörler Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand tarafından önerilmişti. İkincisi, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere en son Çarşamba günü Debbie Stabenow ve John Boozman’dan geliyor. Ancak, görevli, ikisinin de bu yıl geçmesinin muhtemel olmadığını ortaya koyuyor.