SHIB, Bitcoin, ETH İçin Bu 4 Gelişmeye Dikkat: Yeni Çöküş Olabilir!

Finans analistleri, Bitcoin ve altcoin alanındaki dalgalanmaları, makro olaylar çerçevesinde yorumluyor. Yakın zamanda yaptıkları açıklamalarında iki analist, FED’den gelecek açıklamalara ve enflasyon verilerine dikkat çekti. İşte detaylar…

Justin Bennet: Bitcoin ve altcoin’ler için büyük test geliyor

Finansal analist Justin Bennett, bu hafta açıklanacak enflasyon verilerinin kripto piyasaları için şimdiye kadarki en büyük test olacağını söylüyor. Popüler trader, yeni bir videoda Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verilerinin makro ortamı sarsabileceğini belirtiyor. Bunun, kriptoyu önemli ölçüde etkileyebileceğini söylüyor.

TÜFE ve ÜFE, şu anda ekonomide ne tür bir enflasyona baktığımız konusunda bize bir fikir verecek. Açıkçası, enflasyon şu anda büyük bir konu. Çünkü Fed ve diğer merkez bankalarının faiz oranlarını ne kadar hızlı artırdığını dikte ediyor. Bu merkez bankaları faiz oranlarını ne kadar hızlı ve agresif bir şekilde yükseltirse, ekonomi ve bir bütün olarak finansal piyasalar üzerinde o kadar fazla baskı oluşturuyor. Buna kripto da dahildir. Açıkçası, Bitcoin S&P 500’ü takip ediyor. Bu nedenle finansal piyasalar bir bütün olarak önümüzdeki hafta bu iki olayı da izleyecek.

Pin

BTC’nin bu seviyelerin üzerinde günlük kapanış yapması gerek

Analist, Bitcoin’in (BTC) bu alanı desteğe geri döndürmek için 23.000 dolar seviyesinin üzerinde bir günlük kapanış görmesi gerektiğini söylüyor. Yazma sırasında, BTC 23.830 dolardan işlem görüyor. 23.000 doların ardından sıradaki izlenmesi gereken direncin 23.450 dolar olacağını aktarıyor.  Gelecek haftanın enflasyon verileri tahminden daha düşük çıkarsa veya tahminden daha yüksek çıkarsa, ancak piyasa toparlanırsa, bu seviyeye dikkat çekiyor.

Analist, “Çok basit: Piyasa 23.000 doların üzerinde kapanabilirse, 23.000 dolar destek olur. 23.450 doların üzerinde kapatırsak, bu seviye destek olur.” diyor. Bennett’e göre, bunun üzerindeki kilit direnç 24.200 dolar civarında olacak. Önümüzdeki ay gerçekten toparlanan bir piyasa görmemiz durumunda, 25.000 doları göz önünde bulundurmak gerektiğini aktarıyor.

Pin

Coin Bureau da ekonomik verilere işaret ediyor

Öte yandan, YouTube kanalı Coin Bureau’nun sunucusu, önümüzdeki ay çıkacak olan ekonomik verilerin kripto piyasaları üzerinde büyük bir etkisi olabileceğini söylüyor. Guy olarak bilinen analist, yeni bir videoda 2.09 milyon abonesine piyasanın son rallisini kısa kesebilecek birkaç joker karakterle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Birincisi, ABD’deki insanların mal ve hizmetler için ödediği fiyatlardaki değişikliklerin bir ölçüsü olan Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) endeksidir. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

PCE’nin Fed’in favori enflasyon rakamı olduğu göz önüne alındığında, burada yüksek bir veri, piyasaların agresif bir artış beklentisiyle çökmesine neden olabilir.

Pin

Bitcoin ve altcoin piyasaları için bu olaya da işaret edildi

Guy, ikinci joker kartın bu ayın sonlarında açıklanacak 2. Çeyrek için Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) olduğunu söylüyor. Analist, 26 Ağustos’ta yayınlanacak olan 2. Çeyrek için revize edilmiş GSYİH rakamlarının “kırmızı daire içine alınmasını” söylüyor. Bir sonraki gelişme ise, merkez bankacılığı ve diğer sektörlerdeki önde gelen şahsiyetlerin küresel ekonomik sorunları tartıştığı yıllık Jackson Hole Ekonomi Sempozyumu. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Dikkat edilmesi gereken üçüncü joker de Ağustos ayının sonunda gerçekleşiyor. 25-27 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan Jackson Hole Sempozyumu. Bilmeyenler için, Jackson Hole Sempozyumu bir merkez bankacılığı konferansı ve bu konferansın örtüşmesi ve az önce bahsettiğim iki istatistik, Jerome’dan gerçek zamanlı olarak tepki alacağımız anlamına geliyor.

Pin

PCE, GSYİH ve Jackson Hole Sempozyumu’nun, kripto piyasası üzerinde aşamalı bir etkisi olacağını söylüyor. Öte yandan bunların, ABD FED Başkanı Jerome Powell’ın kararlarını etkileyebileceğini söylüyor. Verilerin kötü gelmesi durumunda kripto piyasasının üzüleceğini söylüyor.