SHIB İçin Büyük Haber: Balinalar Hücum Etti!

Pantera Capital destekli bir kripto para borsası olan VALR, yeni bir SHIB paritesi ekliyor. Bu arada en büyük Ethereum balinaları, 150 milyon dolarlık SHIB’i yuttu.

Kripto borsası VALR, yeni SHIB paritesi listeleyecek

VALR, Amerikan hedge fonu Pantera Capital tarafından desteklenen bir kripto para borsası. Borsa, kullanıcılarının önümüzdeki haftalarda meme coin Shiba Inu (SHIB) ile USDC (USDC) stablecoin’i takas edebileceklerini duyurdu. 16 Ağustos’ta VALR, ETH/USDC ve BNB/USDC işlem pariteleri için destek ekleyecek. Yakın gelecekte, XRP, Solana (SOL) ve Avalance (AVAX) ile ikinci en büyük stablecoin’e karşı alım satıma da izin verecek.

Pin

Güney Afrika merkezli kripto para trade platformu, 2019’da tekrar yayına girdi. Mart ayının başlarında, bugüne kadarki en büyük finansman turunu işaret eden 50 milyon dolar topladı. Yaklaşık çeyrek milyon kullanıcıya sahip olan VALR, şu anda yaklaşık 240 milyon dolarlık bir değerlemeye sahip. Bu arada Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, en büyük kripto para borsalarından biri olan OKX, Mayıs ayında SHIB/USDC ve diğer birkaç işlem çifti için destek ekledi.

En büyük 1.000 ETH balinası, 150 milyon dolarlık SHIB’i yuttu

Ethereum holder’larının işlemlerini ve pozisyonlarını izleyen WhaleStats yeni balina hareketlerini paylaştı. WhaleStats’ın bildirdiğine göre, en büyük 1.000 ETH balinası, 150 milyon doların üzerinde SHIB tokenini portföylerine yerleştirdi. SHIB, bu yatırımcı grubunun toplam portföy büyüklüğünün %4’ünü oluşturuyor. Ethereum’un haricinde balinaların en fazla satın aldığı token SHIB oldu. Onu BitDAO (BIT) ve FTX Token (FTT) izliyor.

Bu arada Ethereum balinalarının stablecoin’lerdeki payının %40 olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Bu durum, bu yatırımcı grubunun kripto piyasasındaki mevcut duruma karşı tutumu hakkında oldukça net bir görüş sağlıyor.

SHIB arzının %10’u ETH balinalarının elinde

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, en büyük 2.000 Ethereum holder’ı, SHIB arzının %10’undan fazlasını elinde tutuyor. Bu da 660 milyon dolara eşdeğer. WhaleStats’tan alınan yeni verileri kullanarak, 450 milyon dolarlık SHIB’nin en büyük payının ilk 2.000 ETH balinasının elinde yoğunlaştığını görmek kolay.

Pin

Bir grup yatırımcının elinde bu kadar büyük bir SHIB konsantrasyonunun bir tehdit oluşturup oluşturmadığını söylemek zor. Ancak uzmanlar bu durumu, fiyat açısında oldukça olumlu olarak görüyor. Uzmanlara göre, balinaların SHIB biriktirmiş olması, büyük oyuncuların projeye inandıklarını gösteriyor. Dolayısıyla, paralarını onun üzerine bahse girmekten çekinmiyorlar. Ayrıca, uzmanlar, bu tür davranışların, ETH balinalarının SHIB’nin düşük fiyat eşiklerine yakın olduğuna inandığının bir kanıt olabileceğini belirtiyor. Bu nedenle de burada toplanacak kadar güvenli olduğunu düşündüklerini kaydediyorlar.