SHIB ve Bu 9 Altcoin’e Akın Var: Akıllı Para Geliyor!

Shiba Inu (SHIB) holderları, haftalık grafikte yaklaşan fiyat modeli göründüğünden taraf değiştiriyor. Bu arada Shiba Inu’nun büyük işlemleri %162 artış kaydetti. Ayrıca, Shiba Inu, en büyük 5.000 ETH balinasının satın aldığı 10 altcoin arasında yer aldı.

“SHIB holder’larının zamana göre kompozisyonunun dinamikleri değişiyor”

Shiba Inu, son haftalarda yeni holder’ların eklendiğini gördü. Ancak holder’ların zamana göre kompozisyonunun dinamikleri değişiyor. Bu, Shiba Inu’nun IntoTheBlock’a göre varlığı bir yıldan fazla bir süredir elinde tutan adresler olan daha fazla ‘hodlers’ kaydetmesiyle geliyor. Aksine, ara dönem holder’ları veya sözde salıncak traderları biraz azaldı. Ayrıca, kısa vadeli izleyiciler büyük ölçüde sabit kaldı.

IntoTheBlock’un holder’ların tutulduğu zamana göre kompozisyonuna ilişkin verilerine göre, SHIB holder’larının %27’si tokenlerini bir yıldan fazla, %69’u bir yıl içinde ve %4’ü bir aydan kısa bir süre tokenlerini elinde tuttu. Daha bir hafta önce Shiba Inu’nun uzun vadeli holder’larının yüzdesini %26 olarak bildirdi. Ara dönem holder’larının oranı ise %70 idi. O sırada yalnızca %4’ü bir aydan daha kısa bir süre boyunca tokenlerini elinde tuttu.

Pin

Sayılar, kısa vadeli izleyicilerden fazla olan uzun vadeli holder’lara ilişkin tarafların lehine değişti. Uzmanlara göre bu, yatırımcı odağında kısa vadeli bir bakış açısından uzun vadeli bir bakış açısına bir kayma anlamına geliyor.

SHIB, art arda üçüncü pozitif haftasını kapatmaya hazırlanıyor

Shiba Inu, Temmuz ortasından bu yana art arda üçüncü pozitif haftasını kutlayacak. Genel olarak, Shiba Inu, fiyatların düştüğü Haziran sonundan bu yana yedi haftadan beş olumlu hafta kaydetti. Basın zamanında SHIB, 0,00000121 dolardan marjinal bir şekilde işlem görüyor. Kripto analisti Tomiwabold Olajide, şu teknik analizi yapıyor:

Shiba Inu şu anda haftalık grafikte 0,0000071 dolara yakın destekle üçgen şeklinde işlem görüyor. Üçgen formasyon, trendin ortasında meydana gelen ve tipik olarak bir kırılmayla sonuçlanan bir konsolidasyon formasyonudur.

Pin

Bu altcoin’lerle birlikte Shiba Inu’ya akın var

Büyük işlemlerin sayısı, 100.000 doların üzerindeki işlemlerin sayısını izlemek için yararlı bir ölçümdür. On-chain ortalama bireysel traderlar bu kadar paraya sahip değil. Bu yüzden, gösterge, balinaların ve kurumsal oyuncuların işlemlerinin sayısı için bir izleme görevi görüyor.

IntoTheBlock verilerine göre, Shiba Inu’nun büyük işlemleri %162 artış kaydetti. Bu da son 24 saat içinde balinalar tarafından potansiyel olarak yüksek miktarda alım yapıldığını gösteriyor. WhaleStats verilerine göre SHIB, en büyük 5.000 ETH balinasının satın aldığı 10 token arasında yer aldı. Ethereum haricinde ilk sıraları stablecoin’ler ele geçirmiş durumda. Diğerleri ise sırasıyla wETH, MATIC, PAXG, BAL ve GALA.

WhaleStats, en büyük 100 Shiba Inu holder’ını analiz ediyor. Bu kategori sahipleri için ortalama SHIB bakiyesinin ve değerinin sırasıyla %26,73 ve %28,29 arttığını gösteriyor. Ayrıca, bu adres kategorisi için 24 saatlik işlem hacimlerinin %921 arttığını ortaya koyuyor.