SHIB ve Ethereum: Haftaya Bu Seviyeler Görülebilir!

Shiba Inu (SHIB) yanma oranındaki artış, yatırımcılar arasında bir yükseliş hissi uyandırıyor. Öte yandan analistler, SHIB fiyatına ilişkin aşağı yönlü bir bakış açısına sahip. Bu arada Ethereum üzerindeki NFT trade hacmi haftalık %28,5 azaldı. Analistler, bu düşüşün Ethereum fiyatlarındaki düşüşün bir göstergesi olduğunu söylüyor.

SHIB Army haçlı seferi, büyük SHIB yanması ile devam ediyor

Shiba Inu, hafta sonu boyunca büyük miktarda SHIB token yakmaya devam etti. Dolaşımdaki Shiba Inu arzı, ölü cüzdanlara gönderilen token sayısındaki artışla tutarlı bir şekilde azaldı. 719 milyon yanmanın büyük bir kısmı hafta sonu gerçekleşti. Yanma oranı, SHIB tokenlerinin yakılmasındaki artışla %136 arttı.

Shibburn’den alınan verilere göre, başlangıçtan bu yana toplam 410,35 trilyon token yok edildi. Birkaç topluluk girişimi ile SHIB tokenleri, bir gecede toplam 225,2 milyon ve son 48 saat içinde 719 milyon token imhasıyla tutarlı bir şekilde azaldı. Bu arada yeni SHIB Burn Visa kartının 25 Temmuz 2022’de duyurulması, kart sahipleri arasında yükseliş hissini körükledi. Bunu kripto Twitter’da “Ödeme Yap, SHIB Yak” sloganı takip etti.

Pin

Balinalar SHIB alıyor; holder sayısı artıyor; analistler çöküş öngörüyor

WhaleStats’tan alınan verilere göre, Ethereum balina adresleri 646 milyon dolar değerinde SHIB tutuyor. Meme-coin’i, en yüksek puanlı kripto para birimleri MATIC, MANA ve LINK ile birlikte balina portföyüne dahil oldu. Bu arada SHIB, balina portföyündeki USD değeriyle en büyük holding konumunda.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Shiba Inu, ağındaki toplam adres sayısında rekor kırmaya devam ediyor. SHIB’nin 1.215.000 holder’ı var. Ayrıca holder sayısındaki artış, uzun vadeli yatırımcı ilgisine işaret ediyor. Analistler, bunun Shiba Inu ekosistemi ve SHIB holderları için olumlu bir işaret olduğunu düşünüyor. Öte yandan FXStreet’teki analistler, Shiba Inu fiyatında %26’lık bir çöküş öngörüyorlar.

Pin

Ethereum’da NFT etkinliği neden önemli?

STACKS Podcast’i yakın zamanda Ethereum ve NFT taban fiyatı arasındaki ilişkiyi araştırdı. NFT Twitter’ın önde gelen etkileyicisi ve otoritesi Punk9059, lider altcoin ile NFT taban fiyatları arasındaki ilişki hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için podcast’e katıldı.

Ethereum tırmandığında, çoğu yatırımcı dijital sanatlarını ve koleksiyonlarını ETH’de fiyatlandırmasına rağmen, NFT fiyatları için tarihsel olarak olumlu olmuştur. Bu nedenle Punk9059, Ethereum fiyatı ve NFT taban fiyatlarının doğrudan bir korelasyona sahip olduğunu söylüyor.

PinEthereum ve NFT taban fiyatları arasındaki ilişki

Ethereum ve NFT taban fiyatları arasındaki ilişki

ETH fiyatındaki düşüş, yatırımcılar jpegler de dahil olmak üzere değişken varlıklardan nakit çekerken, NFT’lerden sermaye çıkışına neden oldu. Bu nedenle, taban fiyatları yükselttiği için daha yüksek ETH fiyatları NFT holder’ları için rüya senaryosu.

NFT pazaryerlerinin aylık hacmi, Haziran 2022’ye göre %41 düşüşle 30 Temmuz’da 626,11 milyon dolar oldu. İlginç bir fikir, Temmuz’un alıcılardan daha fazla benzersiz satıcının olduğu ilk ay. Benzersiz alıcı ve satıcı cüzdanları, hacimlerden daha iyi dayandı. NFT hacimleri, 30 Temmuz 2022 tarihinde yıldan yıla ilk kez düştü.

PinOpenSea Hacimleri: 2021 ve 2022

Bu arada, Ethereum’un baskın gaz tüketicisi NFT’ler ticaret hacminde bir düşüş yaşıyor. Önde gelen bir analist olan Checkmatey, bunu talebin azaldığının bir işareti olarak görüyor. Bu nedenle, azalan talep doğrultusunda ETH fiyatının düşmesi muhtemel.

Analistler, ETH fiyatının 1.500 dolara geri çekileceğini tahmin ediyor

Wolf, takma adlı bir kripto analisti, Ethereum’un 22 Temmuz 2022’de başlayan toparlanmasına V şeklinde bakıyor. 1.685 dolarlık ilk hedef vuruldu. Analistin ETH için sonraki iki hedefi 2.492 dolar ve üçüncüsü 3.373 dolar. Analist, altcoin için yol haritasında tahmin edilen V şeklindeki toparlanmayı tamamlaması koşuluyla Ethereum fiyatının 1.500 dolara geri çekilmesinin garanti olduğunu iddia ediyor.

PinETH fiyat grafiği

Bu arada FXStreet’teki analistler, Ethereum fiyatının 300 dolara düşme olasılığını tartışıyor.