SHIB ve Ripple İçin 2 Büyük Tahmin: Bu Grafiklere Bakın!

Shiba Inu (SHIB) ve XRP grafiğinde oluşan ilginç formasyonlar, kısa vadede iyi haber olabilir mi? Analistler bu ihtimalin güçlü olduğunu söylüyor.

SHIB önemli bir direnci kırmaya hazırlanıyor

Shiba Inu, yakın gelecekte kaderini belirleyecek önemli bir eşiğe son derece yaklaştı. SHIB fiyatının aşağıdaki yatay kanal içinde kaydedeceği fiyat hareketleri son derece kritik. Meme token, bu formasyondan yıkıcı performans sergileyebilir, ya da birkaç gün hatta haftalarca aşamalı konsolidasyona geri dönecek.

Shiba şu anda sürekli olarak Haziran ayında oluşan konsolidasyon aralığının üst sınırına doğru ilerliyor. Aralık-Kasım aylarında düşüş trendine giren SHIB için en uzun konsolidasyonlardan biri gerçekleşiyor. Geleneksel olarak, uzun süreli konsolidasyonlar, yaklaşan bir trend tersine dönüşünün işaretleridir.

Pin

Bu girişim, SHIB fiyatını ralliye girmekten uzak tutan konsolidasyon aralığı direnç seviyesinin dördüncü testi olacak. Sınırlı fiyat performansına rağmen, Shiba Inu, kripto paranın piyasadaki gelişimi için çok önemli olan 0,00001 dolar fiyat aralığının üzerine çıkmayı başardı.

Teknik açıdan bakıldığında, en son piyasa rallisi olan Kasım ayından bu yana iyi performansı gösteriyor. Bu esnada önemli bir direnç seviyesini de geride bıraktı. Böylece geri dönüş rallisine girmesine yardımcı olabilecek klasik konsolidasyon aralığına girdi. İşlem hacmi de istikrarlı bir toparlanma içinde. Analist Arman Shirinyan, SHIB fiyatının yukarıdaki kanalın direnç seviyesine nasıl tepki vereceğini yakından takip ediyor.

İlginç bir formasyonda işlem gören diğer altcoin: XRP

SHIB ile beraber XRP fiyatı da Kasım 2021’den bu yana aşağı yönlü eğilimini sürdürüyor. Temmuz ayı, piyasa genelinde olduğu gibi Shiba ve XRP içinde toparlanma fırsatı sağladı. Kripto borsası Bitrue, son analizinde XRP hakkında önemli bir formasyona dikkat çekiyor. Borsa analistleri bugün paylaştıkları bir XRP grafiğini yorumluyor:

XRP, 4 saatlik grafiğinde yeni bir Golden crossover oluşturdu, XRP’nin dibe ulaşmış olabileceğinin iyi bir indikatörü olabilir. Şu anda fiyat hareketi, önceki fiyat kanalının Temmuz sonu kırılmasının ardından destek olarak 100EMA hattına saygı duyuyor.

Dört saatlik grafikte görüldüğü gibi, XRP’nin MA’sı 50, Temmuz ayı sonlarında hareketli ortalama (MA) 200’ün üzerine çıkarak “golden crossover” olarak bilinen ve “kısa vadeli” bir model olduğunu doğruladı.

Teknik analiz, XRP’nin mevcut fiyatından yaklaşık %30’luk bir artışı temsil eden 0,5 dolarlık bir kırılma hedef fiyatına işaret ediyor. Bitrue analistlerine göre:

Kırılma hedef fiyatı 0,5 dolar, bu da test edilmesi gereken birçok tedarik alanı göz önüne alındığında biraz iyimser.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, XRP şu anda 0.3799 dolardan işlem görüyor. Bazı analistler ve trader’ler, yukarıda bahsettiğimiz golden crossover formasyonunu “kesin bir yukarı dönüş” olarak yorumluyor.