Shiba Inu ve Bitcoin: Haftaya Bu Seviyeler Görülebilir!

Bitcoin fiyatı, 200 haftalık SMA’nın üzerinde 22.794 dolardan büyük bir konsolidasyon görüyor. Bu sırada Shiba Inu fiyatı, 0,00000118 dolarda yorucu bir konsolidasyon gösteriyor. İşte iki popüler kripto paraya yönelik en son tahminler…

Shiba Inu için yüzde 150’lik bir yükseliş şansı mı var?

Analist Akash Girimath, öncelikle, en popüler meme coin’lerden biri olan SHIB’e yönelik tahminlerini aktardı. Shiba Inu fiyatı, yaklaşık üç aydır üzerinde hareket etmek için neredeyse hiç momentum olmadan önemli bir engelin etrafında geziniyor. Analiste göre bu gelişme, güçlü bir hamle için hazır olabilir. Ancak yön eğilimi bilinmiyor. Shiba Inu fiyatı, yaklaşık üç aydır kontrol hacmi noktası (POC) etrafında 0.0000118 dolar seviyesinde konsolide oluyor. Bu bariyer, 12 Nisan 2022’den bu yana işlem gören en yüksek seviye.

Pin

Bu nedenle fiyatın işlem gördüğü yere göre bir destek veya direnç seviyesi görevi görmesi beklenmekte. Shiba Inu fiyatı, 18 Haziran’da 0.0000071 dolarda bir dip oluşturduktan sonra üç gün içinde yüzde 68 yükseldi. Yukarı yönde hareket, gerçeğe uygun değer boşluğu (FVG) olarak bilinen 0,0000083 dolardan 0,0000092 dolara uzanan büyük bir boşluk bıraktı. Bu boşluklar genellikle büyük ralli ortalamaya döndüğünde doldurulur. SHIB için bu henüz gerçekleşmedi ve bu nedenle yatırımcılar için yükseliş fırsatı sunuyor.

Pin

Analiste göre yatırımcılar, Shiba Inu fiyatının FVG’yi doldurmasını ve burada bir long pozisyonu açmasını bekleyebilir. Olumlu yönde POC konsolidasyonun ardından 0,0000199 ve 0,0000211 dolar görülebilir. Toplamda, bu hareket yüzde 150’lik bir yükseliş oluşturacaktır. Bununla birlikte, SHIB 0.0000074 doların altında bir günlük mum çubuğu üretirse, daha düşük bir dip oluşturacak ve daha fazla çöküş riski sunacaktır.

Bitcoin için sırada neler var?

BlackRock’un kriptoya girişinin duyurulmasına rağmen Bitcoin fiyatı cansız bir performans gösteriyor. Ethereum ve yaklaşan Merge güncellemesi üzerindeki ilgi nedeniyle, yatırımcılar BTC’yi ihmal ediyor gibi görünüyor. Ancak, dik bir düzeltme öngören bu fraktal oluşum nedeniyle ayılar kontrolü ele geçiriyor olabilir. En azından analist Akash Girimath’ın yorumları o yönde.  Yukarıda bahsedilen oluşumdaki Bitcoin fiyat fraktal, 30 günlük Üstel Hareketli ortalama (EMA) etrafında döner. BTC en son EMA’nın üzerine çıktığında, kabaca yüzde 13 oranında ralli yaptı. 24,296 dolarda yerel bir zirve belirledi.

Pin

Bu hareketin geri alınması, önümüzdeki beş gün içinde gerçekleşti. 22.999 dolarda bir çift tepe oluştu. Bu fiyat hareketi sekiz gün boyunca gerçekleşti ve kazançlar tamamen geri alındı. Analiste göre fraktal bir kez daha tekrarlıyor gibi görünüyor. Ancak bu sefer BTC 30 günlük EMA’yı 24,565 dolarda yerel bir tepe noktası olarak belirledi. Analiste göre fraktalı tamamlamak için geriye kalan tek hareket 23.666 dolardan çift tepe oluşumu. Bu çift tepe bir kez oluştuğunda, nihai bir düşüş olasılığı artacaktır.  Öte yandan, Bitcoin fiyatı 23.666 dolarlık direnç seviyesini aşarsa, fraktalı geçersiz kılacaktır. Bununla birlikte, BTC 24,565 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu üretirse düşüş geçersiz olacak.