SHIB’i Solladı: Balinalar Bu Altcoin’in Peşine Düştü!

İkinci en büyük kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), Ethereum zincirindeki en iyi 100 balinanın sahip olduğu USD eşdeğerindeki en büyük varlığa sahip. Ancak en çok işlem gören token, farklı bir coin oldu. İşte detaylar…

SHIB değil: En çok işlemi bu altcoin görüyor

SHIB, ABD doları eşdeğerine göre balinaların elindeki en büyük token. Bununla birlikte, en çok işlem gören token konumundan düşerek onu küçük bir token haline getirdi. Kripto para veri platformu WhaleStats tarafından bir tweet’e göre, birkaç saat önce ALCX, en çok işlem gören token oldu. Böylece Shiba Inu’yu geçti. Alchemix, CoinMarketCap’te 385. sırada ve 35.47 dolardan el değiştiriyor yapıyor. Ancak şimdiye kadar ALCX, SwissBorg (CHSB) tarafından bu önemli konuma taşındı. Balinalar bu yazı itibariyle 510.300.966 dolar değerinde Shiba Inu tutuyor. Meme tokenı, yazım sırasında 0,00001196 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan Alchemix (ALCX), yüzde 8.59’luk bir düşüş ile 35.01 dolardan el değiştiriyor. Piyasa değeri ile 387. sırada olan kripto para birimi, gün içerisinde en yüksek 38 doları gördü. ALCX, tüm zamanların en yüksek değerini 11.060 dolar ile 11 Mayıs 2021’de gördü. O zamandan beri yüzde 99’un üzerinde değer kaybı yaşadı. ALCX’in, en büyük 2.000 Ethereum balinası arasında ilgi çektiğini belirtmekte fayda var.

Alchemix hakkında kısa bilgiler

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Alchemix, borcu geri ödemenin yeni bir yolunu sunduğunu söylüyor. Kullanıcıların borcunu amorti etmek için mevduattan elde edilen getiriyi kullanıyor. Depozitonuzu ne kadar uzun süre bırakırsanız, o kadar fazla getiri elde edersiniz. Sonuç olarak kredinizin daha fazlasını geri ödersiniz. Alchemix ile protokole para yatırırsınız ve bu depozito alabileceğiniz bir kredi için teminat olur. Yatırdığınız her 2 dolar için 1 dolara kadar teminat verilebilir. Alchemix, mevduatlarınızı alır ve verim elde etmek için onları Yearn’ün kasalarına koyar. Zamanla, bu getiri borcunuzu öder.

Pin

Bu arada, kredinizi fiat’a çevirme şansınız var. Ayrıca satın alımlar için kullanabilirsiniz. Bunun dışında Alchemix ekosisteminde stake ederek ek getiri kazanma şansınız bulunmakta. Kısacası, Alchemix iki şeyi yapmayı kolaylaştırır. Öncelikle, gelecekteki kazançlarınız için bir avans almanızı sağlar. İkinci olarak, bu avansı otomatik olarak geri ödemenizi sağlar. Bu, özellikle acil nakit ihtiyaçlarınız varsa, ancak kriptonuzu satmak istemiyorsanız değerli olabilir. Başka bir deyişle, Alchemix, kriptonuzun gelecekteki kazançları için bir avans almanıza izin verir. Bu avansı yakından izlemenize gerek kalmadan geri öder.