Symbol Nedir? XYM Coin Ne İşe Yarar?

Symbol, çok çeşitli kuruluşlara hibrit blok zinciri yetenekleri sağlamak için özel olarak oluşturulmuş tek bir çözüm sunar. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Symbol nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Symbol nedir? Ne işe yarar?

Symbol, NEM grubunun blok zinciri tabanlı kurumsal kullanım durumlarına yönelik bir projesidir. Symbol’ün kurumsal hizmetleri, hem halka açık bir blok zinciri hem de özel dahili blok zincirlerini kullanmasına dayanır. Şirketlerin Dağıtılmış Defter Teknolojisini (DLT) operasyonel süreçlerine entegre etmelerini daha pratik hale getiren bir kombinasyon. Bu Symbol blok zinciri, esasen NEM’in N1S1 platformunun bir sonraki evrimidir. Açık kaynaklı bir projedir. Ayrıca dağıtılan blok zincirlerinin ademi merkeziyetçiliğine ve değişmezliğine erişim sağlamaktadır. XYM, Symbol blok zincirinin yerel para birimidir, XEM ise orijinal NEM N1S1 blok zincirinin para birimidir. NEM N1S1 kullanıcıları, Symbol ekonomisini başlatmak için, yayın dönemi boyunca ellerinde bulundurdukları her XEM token için bir XYM token aldı.

XYM coin nedir?

XYM coin Symbol’in yerel tokenidir. Token, Symbol’ün stratejisinin kritik bir bileşenidir. Bu token birden çok role hizmet eder. Birincisi, node’ları teşvik etmek için kullanılmaktadır. Bu yardımcı program tokeni aynı zamanda stake edenlerin ödül alma, ücret ödeme ve ağ üzerinde işlem gönderme şeklidir. XYM, hızlı işlem süreleri sağlar ve küresel olarak izinsiz bir şekilde gönderilebilmektedir.

Symbol nasıl çalışır?

XYM, blok üretirken hasatçılar tarafından kazanılmaktadır. Blok zincirinde yayınlanan her işlem için ücret olarak ödenmektedir. Bununla birlikte XYM, basit işlemlerden mozaik oluşturma ve toplu işlemlere kadar her şeye güç sağlar.

Node’lar, Symbol blok zincirini korumak için donanım kaynakları kullanmaktadır. Sahip oldukları hesaplar, bunu yaptıkları için XYM tokenleriyle ödüllendirilmektedir. Hasat için yeterli öneme sahip olmak için hesapların en az 10.000 XYM tutması gerekir. Ayrıca yetersiz bakiyeye sahip node sahipleri, yetkilendirilmiş hasattan yararlanabilmektedir. Ek olarak hasat ödüllerini gerekli bakiyeyi sağlayan bir hesapla bölüşebilmektedir.

Symbol nedir? XYM coin nasıl alınır?

Symbol şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Bununla birlikte Symbol’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: MEXC, Bybit, Bitget, KuCoin. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.