Synthetify Nedir? SNY Coin Ne İşe Yarar?

Synthetify, Solana üzerinde oluşturulan sentetik varlıklar için basit bir merkeziyetsiz protokoldür. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Synthetify nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Synthetify nedir? Ne işe yarar?

Synthetify Solana’nın blok zincirine dayalı türev bir aşamanın (yapay güç) büyümesinden ilham alan merkeziyetsiz protokoldür. Protokol, merkeziyetsiz bir oracle sistemi tarafından desteklenen, fiyat bazlı sentetik varlıkların üretilmesini, takas edilmesini ve (yakılmasını) sağlar. Synthesize’da, yapay varlıkların üretimi ve değişimi, orijin kamu borç havuzuna dayanmaktadır. Ayrıca katılımcılar Borç havuzu İşlemlerde karşı taraf olarak hareket ettiğinizde orantılı döviz fiyatları kazanmaktadır.

Borç havuzu katılımcıları, platform istikrarını garanti etmek için sürekli yeterli SNY token güvenliğine sahip olmalıdır. Artık saniyede 50.000’den fazla işlemi işleyebilen Solana sayesinde işlem bant genişliği önemli ölçüde artmıştır. Üstelik işlem onayı tamamen anlıktır. Solana sistemindeki ortalama onaylama süresi 0,6 saniyedir. Yani neredeyse sıfır işlem ücreti mevcuttur. Ortalama işlem ücreti yaklaşık 0.0001 dolar.

Düzenli güncellemelerle Oracle arbitrajını ortadan kaldıran Oracle, her birkaç saniyede bir blok zincirine güncellemeler gönderir. Daha az likit tokenleri listeler ve her bir toplu varlık için maksimum bir kaynak sunarak borç havuzunu kontrol eder. Synthetify’ın amacı, DeFi uygulamalarını bir sonraki seviyeye taşımaktır. Ayrıca ademi merkeziyetçiliğin faydalarını korurken, ekosistemi genişletmek için tutarlı ve kolay bir şekilde birleştirmek hedeflenmektedir. Bu hedefe ulaşmak için Synthetify, platformun büyümesini şeffaf ve açık kaynaklı tutmayı planlarken, mevcut piyasa gereksinimlerini karşılamak için aşamalı olarak işlevselliği genişletiyor.

SNY coin nedir?

SNY coin Synthetify’in yerel tokenidir. Bununla birlikte Synthetify (SNY), aşağıdaki amaçlarla kullanılmak üzere tasarlanmıştır:

  • Synthetify’da sentetik varlıklar yapmak için güvenlik olarak hizmet edecektir.
  • Synthetify’daki takaslarda indirimler sağlayacaktır.
  • Gelecekte SNY, yönetim tercihlerinde oy haklarını elde edecektir.

Synthetify nasıl çalışır?

Protokolde menkul kıymetler, birçok basılmış varlık (örneğin sUSD ve sBTC gibi yapay varlıklar) için karşılıklı bir borç havuzu olarak işlev görmek üzere birleştirilir. Likidite sorunlarını ve kaymaları çözerken, kullanıcıların doğrudan bir karşı taraf olmadan sentezler arasında ticaret yapmalarını sağlar. (Bir avantajın fiyatındaki oynaklık, sahibinin varlığın fiyatında bir artış veya düşüş beklentisiyle onu satmasına veya sahip olmasına neden olur.)

Synthetify nedir? SNY coin nasıl alınır?

Synthetify şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Bununla birlikte Synthetify’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: FTX, Gate.io, Hotbit, ZT. Yani projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.