TRON Mucidi Şaşırttı: Bu Altcoin Forkunu Destekleyeceğiz!

TRON kurucusu Justin Sun, zaman zaman yaptığı açıklamalarla topluluğu şaşırtıyor. En son açıklaması da kripto alanında şok etkisi yarattı. Ethereum’un Merge yükseltmesi yaklaşırken, TRX mucidi Justin Sun, altcoin projesinin potansiyel bir hard forkunu destekleyeceğini duyurdu.

TRON mucidi, Ethereum forkunu destekliyor

Kriptonun en büyük balinalarından biri, herhangi bir Ethereum Proof-of-Work forkunu desteklemeyi taahhüt etti. TRON kurucusu Justin Sun, Perşembe günü kriptonun son haftalardaki en büyük konuşma noktalarından birine ağırlık verdi. Ardından, bir Proof-of-Work Ethereum ekosisteminin büyümesine yardımcı olmak için topluluğa bazı forklu ETH bağışlayacağını söyledi. Sun, muhtemelen TRON Reserve DAO’ya atıf yapıyordu. Kurucu, “Şu anda 1 milyondan fazla ETH tutuyoruz” diye tweet attı. Bununla birlikte, 1 milyon ETH, toplam dolaşımdaki arzın %1’inden bile azını temsil ediyor. Sun şunları duyurdu:

“Ethereum hard forku başarılı olursa, ETHW topluluğuna ve geliştiricilerine ekosistemi inşa etmeleri için bir miktar forklu ETHW bağışlayacağız.”

Pin

Justin Sun, bazen Ethereum’un bir klonu olarak tanımlanan TRON’u 2018’de piyasaya sürdü. Ancak Sun, net değerinin önemli bir bölümünü TRON’da değil, Ethereum ekosisteminde tutuyor. TRON mucidi, geçmişte Ethereum DeFi’ye milyonlarca dolarla girip çıkarken yakalandı. Ayrıca, son derece değerli birçok Ethereum NFT’sini elinde tutuyor. Sun, yukarıdaki gönderisini Poloniex kripto borsasının herhangi bir potansiyel Ethereum hard fork tokenini destekleyeceğini açıklayan bir blog gönderisini paylaşmasının ardından yazdı. Poloniex, blog yazısında Ethereum hard forkuna tam destek vereceğini duyurmuştu. Borsa, başlangıçta ETHS ve ETHW olarak adlandırılan ki potansiyel hardfork tokenini listeleyeceğini açıkladı. Ayrıca, kullanıcıların bu tokenleri ETH ile 1:1 oranında takas edebileceğini duyurdu.

Ethereum hard fork planları açığa çıkıyor

Potansiyel bir Proof-of-Work Ethereum çatalı, ağın dönüm noktası olan Merge yükseltmesi yaklaştıkça kripto topluluğunda sıcak bir konu oluyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum, Merge yükseltmesiyle Proof-of-Stake’ye geçiş yapacak. Böylece Blockchain, bundan böyle madencilere değil, doğrulayıcılara güvenecek. Ayrıca, ETH stake edilebilen kripto para birimleri arasındaki yerini alacak. Merge yükseltmesiyle şimdiki ETH madencileri, açıkta kalacak. Bu nedenle birçok topluluk üyesi, mevcut Ethereum yükseltmesini forklamaya heveslidir. “ETHPOW” olarak adlandırılan erken ETH yatırımcısı Chandler Gou, hard fork planının en büyük savunucularından biri.

Pin

Bir forkun devam edip etmeyeceği konusunda her iki tarafta da tartışmalar var. Ancak, son söylentiler giderek daha olası olduğunu gösteriyor. Proof-of-Work çatalı başarılı olursa bu, ETH sahiplerinin airdrop şeklinde bir ödeme alması anlamına gelebilir. ETHPOW’u çevreleyen artan tartışmalar, pazarın Merge yükseltmesinin yakında gönderileceğine dair artan güvenini de vurgulamaktadır. Güncelleme için son test ağının önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi planlanırken, Merge’nin kendisinin Eylül ortasında yayınlanması planlanıyor. TRON kurucusunun duyurusu, bir Ethereum PoW forku için hevesli olan yatırımcılar için önemli bir açıklama.