Üçlü Halving ile Ethereum Fiyatı Ne Kadar Yükselebilir?

Ethereum merge, topluluğun beklediğinden daha geç yayınlanacak. Ethereum Vakfı’nın çekirdek geliştiricileri, 1 haftalık sapma olabileceğini söyledi. Peki merge ardından, üçlü halving ile Ethereum fiyatı ne kadar yükselebilir? Yazının devamında bu soruyu cevaplayalım.

Üçlü halving Ethereum fiyatı için katalizör olabilir mi?

Ethereum merge, topluluğun 2015’den bu yana beklediği bir olaydır. Merge ile Ethereum’un güç tüketimi yaklaşık %99,5 oranında azalacak. Aynı zamanda, artık ağdaki işlemleri validatörler onaylayacağı için madencilere gerek kalmayacak. Merge yaklaştıkça Ethereum üçlü halving’de ilgi kazanıyor. Üçlü halving, Ethereum’u ETH2 mevduat sözleşmesine kilitlenmiş olarak ETH’nin fiyat rallisinin en büyük itici gücü olarak görülmektedir. ETH2 mevduat sözleşmesi, şu anda yaklaşık 25.15 milyar dolar değerinde 13.29 milyon ETH’yr sahip.

Pin

Triple Halving anlatısının yazarı Nikhil Shamapant, Etheruem holdinginin Bitcoin’den daha fazla viral hale geleceğini savunuyor. Yatırımcılar, enerji verimliliği ve yükseliş potansiyeli nedeniyle Ethereum’u Bitcoin’e tercih edecekler.

Yazar, EIP-1559 aracılığıyla yakma uygulamasının, Ethereum merge ve ETH’nin yaygın olarak benimsenmesinin üçlü halving için katalizör olduğuna inanıyor. Bu nedenle Ethereum, aktif hesap sayısında ve artan işlem hacminde patlayıcı bir büyüme ile ultra güçlü bir değer deposudur.

Ethereum’un PoS’a geçişi benimsemeyi daha da artıracak

2017 boğa koşusundan piyasa Bitcoin hakim olsa da, Ethereum merge ETH’nin benimsenmesini daha da artırıyor. Üçlü halving, zirvede 150.000 dolarlık bir Ethereum fiyat hedefi belirledi. Bu öngörü, 16 trilyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına geliyor. Uzmanalara göre kısa vadede pek mümkün almayan bir tahmin.

Ethereum likiditesizliğinin fiyatı ve dolayısıyla yeni tüccarlar ve kurumsal yatırımcılar arasında talebi artırması beklenmektedir.

Analistler, Ethereum fiyatı için 5.000 doları belirlediler

Önde gelen bir kripto analisti olan TechDev, Ethereum’da bir dizi paralel kanal belirledi. Analist, kanalın içinden bir sonraki sıçramanın, kanalın üst sınırına 5.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Pin

Popüler kripto analisti Decentrader, Ethereum fiyatı için 2,400 dolarlık kısa vadeli bir hedef belirledi. Analist, ETH’nin fiyat eğiliminde short sipariş duruşlarını tanımlayan SFP göstergesinin, mevcut fiyatın üzerinde 10x ve 3x’lik yüksek bir durma hacmi gösterdiğini savunuyor. Ayrıca, bunun tetiklenmesi durumunda önemli bir kısa süreli sıkışmaya yol açacağını ekliyor.

Pin