Ünlü Analistler: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde!

Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri, son 48 saat içinde boğaların yeniden canlandığını gösterdi. Ancak, belirli direnç seviyeleri aşılmazsa bu hareket durabilir ve tersine dönebilir. Ünlü analistler, önümüzdeki günlerde 29.000 veya 21.000 dolar arasında neler olacağını tahmin ediyor.

Bitcoin fiyatı bir kırılma noktasına yaklaştı

Bitcoin fiyatı, dört saatlik arz bölgesinde 23,932 dolardan 24,722 dolara uzanan reddedilmeyle karşı karşıya. Buna ek olarak BTC, %42 çöküşün orta noktasını 24,655 dolarda yeniden test etmeye yaklaştı. Böylece bu seviyeyi aşılması zor bir bölge haline getiriyor.

Pin

Analist Akash Girimath, yukarıdaki teknik görünüme bakarak, yatırımcıların Bitcoin fiyatının tekrar 24,655 dolar seviyesini geçmesini ve bir satış sinyali tetiklemesini beklemelerini tavsiye ediyor. Ortaya çıkan düşüş, BTC’yi 21.430 dolara geri çekecek. Bu fiyat hareketi, 20.750 dolarda oluşan eşit düşüklerin altında kalan satış tarafı likiditesini toplamak için daha da düşebileceğinden, ayıların ilk hareketi olacak. Bu seviyeler ayrıca balinaları ve piyasa yapıcıların ana hedeflerinden biridir. Girimath, BTC’nin burada bir süre zaman geçirmesini bekliyor. Daha kötü bir senaryoda, Bitcoin fiyatı bir makro dibinin oluşacağı 13.000 dolara çöküşü tetikleyecek.

Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde yükselişini sürdürecek mi?

Analist Denys Serhiichuk, bugün bu soruyu cevaplamak için detaylı bir teknik analiz paylaştı. Analiste göre BTC 24.200 dolar direnç seviyesini kırarsa, boğaların sıradaki hedefi 24.500 dolar olacak. BTC şu anda 23.100 dolar bölgesinde işlem gördüğü için analistin işaret ettiğini senaryo önümüzdeki günlerde test edilecek.

Pin

Diğer yandan, daha geniş zaman diliminde, BTC 24.000 dolar direncini kırdı. Bu da boğaların devam eden bir yükselişe hazır olduğu anlamına geliyor. Günlük mum 24,445 dolar yakın kapanırsa, Ağustos ortasına kadar 25.000 dolarlık alana kadar büyümeye yol açacak.

Pin

Bitcoin yakında 30.000 doları geri alacak mı?

Kripto para fenomeni Mike Novogratz, Bitcoin bunu yapacağından ümitsiz. Novogratz, Bitcoin’in yakın gelecekte 30.000 dolar seviyesini geri kazanma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyor. Galaxy Digital CEO’su, BTC’nin bir süreliğine mevcut fiyat bölgesinde işlem göreceğini söylüyor. Aynı zamanda, kimsenin Bitcoin’in geri adım attığını görmediğini iddia ediyor. Bu da Bitcoin fiyatının yakın gelecekte önemli ölçüde düşmesinin muhtemel olmadığı anlamına geliyor.

Diğer yandan, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, kısa süre önce en büyük kripto para biriminin bu seviyeye ulaşmasının sadece “an meselesi” olduğunu iddia ederek 100.000 dolarlık fiyat tahminini yeniden doğruladı. Ancak Novogratz bu konuda McGlone’dan daha az iyimser. Galaxy Digital CEO’su, Fed’in faiz oranlarının yükselmesi nedeniyle kripto coşkusunun yakın zamanda geri geleceğine inanmıyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, BTC 9 Ağustos’ta %4 düşüşle 23.000 doları tutmaya çalışıyor.