Ünlü Milyarder: Bitcoin 30 Bin Doları Aşamaz! Ama Bu Altcoin…

Bitcoin önümüzdeki haftalarda 30.000 dolara ulaşacak mı? Kripto devi Mike Novogratz, yakın zamanda bu seviyeye ulaşmanın pek mümkün olmadığına inanıyor. Ancak bir altcoin projesinde %30’luk artış bekliyor.

Mike Novogratz, Ethereum’un Eylül ayından önce 2.200 dolara ulaşacağını söylüyor

Mike Novogratz, Ethereum’un merge sürümünden önce 2.200 dolar veya daha fazlasına ulaşabileceğini tahmin ediyor. Merge tarihi yaklaştıkça, Ethereum piyasanın itici gücü olarak görev aldı. Galaxy Digital kurucusu ve kripto milyarderi Mike Novogratz, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda, dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin, merge olarak da bilinen, çok beklenen yükseltmesinin başlangıcında zirvede 2.200 dolar veya daha fazlasına ulaşabileceğini söylüyor.

https://twitter.com/BloombergTV/status/1556759271815237633

Ethereum şu anda 1,690.40 dolardan işlem görüyor. Mike Novogratz’in işaret ettiği seviyenin gerçek olması için ETH fiyatının mevcut seviyelerden %30 yükselmesi gerekiyor.

Pin

Novogratz, özellikle Ethereum ve Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin fiyat tahminleriyle tanınmaktadır. Bununla birlikte, yatırımcı, ETH ile ilgili öngörülerinin aksine, BTC fiyatının yakın gelecekte herhangi bir zamanda 30.000 doları aşmayacağını düşünüyor.

Mike Novogratz’a göre Bitcoin fiyatının 30.000 doları geri alması pek mümkün değil

Mike Novogratz’a göre, Bitcoin’in kısa vadede 30.000 doları geri alması pek olası değil. Galaxy Digital CEO’suna göre BTC bir süre daha mevcut seviyelerde işlem görecek. Diğer yandan, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone kısa süre önce 100.000 dolarlık fiyat tahminini yineledi. McGlone, lider kripto para biriminin bu seviyeye ulaşmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu söylüyor. Ancak Novogratz McGlone’ye göre daha az iyimser. Ünlü milyarder, Fed’in faiz oranlarını yükseltmesinin kripto çılgınlığının yakın zamanda geri dönmesine neden olacağını düşünmüyor. Görünüşe göre Novogratz Bitcoin yerine bir Ethereum boğası olmayı tercih ediyor.

Pin

Novogratz şu anda ETH’de boğa olan tek kişi değil

Yakın tarihli CoinShares raporuna göre, Ethereum geçtiğimiz hafta boyunca kurumsal yatırımcılardan 16.3 milyon dolar topladı. Son yedi hafta boyunca, Ethereum 159 milyon dolardan fazla net giriş aldı.

Ayrıca, Ethereum (ETH) için türev piyasası önemli ölçüde arttı. Blockchain analitik şirketi Glassnode ETH’nin en son raporuna göre, opsiyon piyasasında ilk kez BTC’yi aştı. Glassnode’a göre, ETH seçeneklerine 6 milyar dolarlık açık piyasa ilgisi, 4.8 milyar dolarlık BTC’yi aştı.

Pin

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, yaklaşan merge öncesinde Ethereum ağında yeni özellikler konuşuluyor. Vitalik Buterin’in “gizli adresler” üzerine önerilerine buradan göz atabilirsiniz.