Ünlü Şirket, Bu Metaverse Coin İçin Müjdeyi Verdi!

Kripto para ödeme işlemcisi BitPay, popüler bir metaverse coin için destek eklediğini açıkladı. Platform, bir dizi iş birliği üzerinden kripto paraların benimsenmesini hızlandırıyor.

BitPay borsaso listesini bu metaverse coin ile genişletiyor

Bored Ape Yacht Club NFT ekosistemini destekleyen Apecoin, İtalyan moda evi Gucci’nin bugün BitPay ile işbirliği içinde kripto para birimini kabul etmeye başlayacağını açıklamasının ardından popülaritesinde önemli bir artış yaşadı. ApeCoin şu anda CoinMarketCap’te 34. en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor. BitPay ayrıca, stablecoin Euro Coin’i (EUROC) dahil ederek kripto para birimi seçeneklerini genişletti. BitPay kullanıcıları artık APE ve EUROC üzerinden işlem yapabiliyor.

Web sitesinde yer alan bilgilere göre BitPay, Haziran ayında toplam 66.608 işlem gerçekleştirdi. Tüm işlemlerin yarısından fazlası, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (%53,3) kullanılarak yapıldı. Ethereum (%9,71) ve Litecoin (%21,21) sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. İlk 5 ayrıca Bitcoin Cash (%5.02) ve Dogecoin (%6.17) içeriyor. Tüm işlemlerin %0,5’inden azı, Mart ayına göre daha düşük bir pay olan Shiba Inu’yu içeriyordu.

BitPay ortaklıkları

Lüks yat firması Yachtzoo, kripto para ödemeleri için Temmuz ayında BitPay ile işbirliği yaptı. Geçen ay, İsviçre seyahat acentesi Kuoni de BitPay ile ortaklığını duyurdu etti. Dünyanın en büyük sinema zinciri olan AMC Theatres ve önemli elektronik perakendecisi Newegg, tanınmış kripto para birimi şirketi tarafından desteklenen birkaç şirketten sadece ikisi.

Pin

BitPay Hakkında

2011 yılında kurulan BitPay, en eski kripto para birimi şirketlerinden biridir. Platform özellikle işletmelerin ve insanların para gönderme, alma ve saklama yöntemlerini kripto paralara entegre ediyor. BitPay, kullanıcılara BitPay Wallet ve BitPay Ön Ödemeli Kartı içeren dijital varlık yönetimi çözümleri sunmaktadır. Şirketin Kuzey Amerika, Avrupa ve Güney Amerika’da ofisleri var. Ayrıca Founders Fund, Index Ventures, Virgin Group ve Aquiline Technology Growth gibi önde gelen yatırım firmalarından 70 milyon dolardan fazla fon topladı.

Metaverse coin piyasasından beklentiler

Technavio tarafından yayınlanan yeni rapor, metaverse piyasasından beklentilere ışık tutuyor. Araştırmaya göre metaverse, 2026’ya kadar 50,37 milyar dolar piyasa değerine ulaşacak. Sektörün büyümesi, özellikle 2021-2026 arasını kapsayan beş zaman çerçevesi içinde analiz edildi. Dahası, piyasanın büyüme ivmesinin yıllık bileşik büyüme oranını %21’e yaklaştıracak kadar artması beklenmektedir. Ayrıca, metaverse sektöründe yalnızca bu yıl için öngörülen büyüme oranı ise %20,11. Kriptokoin.com olarak yakın tarihli Absolute Reports’un yeni raporunu bu makalede aktardık.