Uzman Altcoin Seçimlerini Paylaştı: Listede Bu 9 Coin Var!

Kripto para piyasası, 3 aylık kırmızı mum serisini Temmuz’da geride bıraktı. Ağustos, bu serinin devamı için trendin başlangıcına işaret edecek. Bu esnada, çoğu yatırımcı yılın geri kalanı için ideal altcoin’leri arıyor. Anaist Joseph Abrams, bu soruyu 9 altcoin ile cevaplıyor…

Uzman listesinden 2.çeyrek için 9 altcoin

Avalanche (AVAX)

Avalanche, altcoin’e yeni başlayanlar için analistlerin önerilerden biri. AVAX, hızlı işlemlere ve düşük maliyetlere vurgu yapan bir Blockchain’dir. Birçok kullanıcı, AVAX’ı oturan ve pasif bir şekilde büyüyen para birimi olarak kullanmayı tercih ediyor.

Pin

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), Ethereum platformunun kurucu üyelerinden biri olan Charles Hoskinson tarafından 2017 yılında kuruldu. Piyasanın en büyük ve en köklü PoS Blockchain’lerinden biridir. Aynı zamanda, “Ethereum katili” olma özelliğini taşıyor. Misyonu, kullanıcıları ve uygun bankacılık hizmetlerine erişimi olmayanlar için bağlantılı, merkezi olmayan bir sistem oluşturmaktır. ADA, kripto kışından bu 0,50 dolar civarında işlem görüyor. Ancak her zaman oldukça uygun fiyatlı oldu.

Dai (DAI)

Dai, Ethereum tabanlı stablecoin’dir. DAI’nin arkasındaki MakerDao organizasyonu, fiyatı 1 dolara yakın tutmaya çalışmak token’in değerini teminatına sabitler. MakerDao kullanıcıları, DAI için teminat olarak kullanmak üzere Ethereum tabanlı varlıklara oy verir.

Pin

Dai, Ethereum’un temeline rağmen, ETH’den çok daha istikrarlıdır. İşlemler, Ethereum’da olduğu gibi insanlar arasında karşılıklı anlaşma değil, doğrulanabilir kod üzerinde çalıştığı için kullanıcılar daha kolay dinlenebilir. MakerDao’nun dai ile misyonu, yatırımcılara ve tüketicilere diğer kripto para birimlerine karşı kalıcı bir alternatif sunmaktır ve DAI, bir dolara son derece yakın kalan etkileyici bir koşuya sahip olsa da, diğer altcoinler ile aynı oynaklığa karşı hassastır.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, 2014 yılında Bitcoin’de eğlenmek için bir meme olarak başladı. Ancak subreddit r/WallStreetBets tarafından kriptoyu güçlendirmek için toplandıktan sonra ve Elon Musk’tan bir haykırıştan sonra, hızla piyasa değerine göre ilk beş kripto para birimine yükseldi. Dogecoin kendi mandeciliğini yapmaktadır. Ancak kaç tane Dogecoin oluşturulabileceğine dair bir sınır olmadığı için güçlü enflasyona maruz kalır.

Pin

Son zamanlardaki değer düşüşüne rağmen, Musk Dogecoin’i desteklemeye devam ediyor. 21 Haziran’da Twitter’dan şunları söyledi:

Kişisel olarak Dogecoin’i desteklemek niyetindeyim çünkü o kadar zengin olmayan ve beni Dogecoin almaya ve desteklemeye teşvik eden birçok insan tanıyorum, bu yüzden bu insanlara cevap veriyorum.

Ethereum (ETH)

Ethereum Eylül ayında PoS Blockchain’e geçiyor. Yine de, güçlü kripto kışının ortasında %50 civarında ralli yaptı. Diğer açıdan, 1.700 dolara geri dönmesine rağmen, geçen yıldan bu yana %77 düşüşte. Uzmanlara göre Etehreum’un artık madencilik kullanmaması küresel kabulü üzerinde etkili olacak.

Pin

Polkadot (DOT)

Polkadot, Ethereum’un kurucu ekibinden Gavin Wood tarafından kuruldu. DOT, Blockchain’lerin kullanım yollarını değiştirmeye odaklanan bir PoS kripto para birimidir. Kripto kışını diğer kripto para birimlerinden daha iyi atlattıktan sonra, Polkadot’un teknolojisi yatırımcılara güçlü bir oyuncu olarak kalacağına dair umut veriyor. MATIC şu anda 0.8948 dolardan işlem görüyor. Analistlerin en uçuk hedefi MATIC’in 10 dolar olacağını yönünde.

Pin

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, kendisini “Dogecoin katili” olarak tanımlıyor. Aralarındaki fark, SHIB fiyatının Dogecoin’e daha düşük olmasıdır. SHIB bu seviyede 2021’de %1000’leri aşan kazançlar elde etti. Bu sayede piyasa değerine göre ilk 20 kripto para biriminden biri haline geldi. Shiba ayrıca bir dizi DEX, metaverse ve oyun projesine hazırlanıyor.

Solana (SOL)

Solana platformunun verimliliğindeki son artışlara rağmen, SOL coin, altcoin lideri ethere önemli bir alternatif sunuyor. İşlem süresinde ETH’nin kilometrelerce önündedir: SOL, tek bir saniyede binlerce işlemi işleyebilir. Bunun nedeni, Solana’nın, VDF’ler olarak adlandırılan mevcut işlevlerin işlem sürelerini öngördüğü ve olaydan sonra doğrulandığı, geçmişi kanıtlayan Blockchain’dir. Bu, SOL işlemlerinin arkadaşınıza daha çok bir Venmo gibi görünmesini ve daha az uzun bir banka işlemi gibi görünmesini sağlar.

Pin

Ayrıca Solana, iş kanıtı modelleriyle gelen madencilik prosedürlerine ihtiyaç duymaz. Bu nedenle geleneksel madencilikten kaynaklanan çevresel zararı önler. Bu, platformu hatalara ve platform sorunlarına açıyor ve bu da son birkaç ayda kripto paranın fiyatında keskin düşüşlere yol açtı. Yatırımcılar hala bu yenilikçi madeni para için umut besliyorlar.