Uzman: Bu 3 Altcoin, NFT Çılgınlığıyla Yükselebilir!

Birçok yönden, NFT’ler altcoin piyasasının itici gücü oldu. Popçu Justin Bieber veya futbolcu Neymar gibi ünlüler, Bored Apes’lerini satın alarak trende katılan isimler arasında yer aldı. Ancak tüm piyasada olduğu gibi NFT sektörü de 2022’nin yıkıcı etkisi alında kaldı. Uzmanlar, 3 yetenekli altcoin projesinin bunu nasıl geride bırakacağını tartışıyor.

Neil Patel’in seçimi Ethereum ekosistemi ve NFT koleksiyonları

Ethereum’un bu listenin başında yer alması okuyucular için muhtemelen sürpriz değil. 2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kriptodur. Akıllı sözleşmeleri tanıtan ilk Blockchain olarak Ethereum, NFT’leride ev sahipliği yapar. Şu anda CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi küresel NFT’ler Ethereum ağını kullanıyor. Toplamda, yaklaşık 3 milyar dolarlık bir koleksiyon değerine sahipler. Ethereum üzerinde üretiyorlar ve satılıyorlar. Böylece Ethereum’a yönelik talebi destekliyorlar.

Pin

Ethereum, 2021’deki NFT trendinin ilk günlerinden bu yana en çok tercih edilen Blockchain’dir. Lider altcoin Eylül ayında merge ile ağ faaliyetlerini arttırma istiyor. Böylece en büyük rakipleri Solana ve Avalanche ile arasındaki farkı tekrar açacak.

Analist RJ Fulton, bu altcoin kategorisi için Solana’yı seçiyor

Ethereum’un NFT piyasası üzerindeki dominansı değişiyor olabilir. Hala tüm NFT satışlarının %80’inden fazlasını oluşturmasına rağmen, Solana gibi diğer Blockchain’er pazar paylarını genişletiyor. Ethereum ile karşılaştırıldığında, Solana, NFT sanatçılarının ve koleksiyonerlerinin giderek daha fazla arzu ettiği inanılmaz derecede yüksek hızlar ve daha düşük ücretler sunuyor.

Pin

OpenSea ve Rarible gibi en popüler NFT pazarlarından bazılarıyla entegrasyonlar sayesinde, Solana geçen yıl önceki tüm yılların toplamından daha fazla görünürlük kazandı. Bu yıl bir noktada, Solana düşünülemez olanı yaptı. Mayıs ayında Trippin’ Ape Tribe koleksiyonunun piyasaya sürülmesi sayesinde 24 saatlik bir süre boyunca NFT işlem hacminde Ethereum’u geçti.

Bu yıl NFT fiyatlarındaki acımasız düşüşe rağmen, Solana NFT’lerin popülaritesi kesinlikle artıyor. Ancak bazı zamanında gelişmeler ve haberler sayesinde daha fazlası her zaman mümkün. NFT’nin hangi profil resmini patlatacağını bulmaya çalışmakla ilgilenmiyorsanız, ancak yine de giderek çeşitlenen NFT blok zincirleri alanına maruz kalmak istiyorsanız, Solana ile bir pozisyon şarttır.

Michael Byrne’in seçimi: Polygon (MATIC)

Coca-Cola , Reddit, Walt Disney ve Meta Platformlarının ortak noktası ne? Dördü de yakın zamanda çeşitli NFT projelerinde Polygon çalışmayı seçtiklerini duyurdular. Ayrıca Walt Disney, “dünyanın dört bir yanından yenilikçi şirketlerin büyümesini hızlandırmak için tasarlanmış bir iş geliştirme programı” olan 2022 Disney Accelerator programı için Polygon’u seçti. Disney muhtemelen Polygon ve ekibini, şirketin devasa fikri mülkiyet kataloğunu NFT’lere dönüştürmeyi keşfetmesi için iyi bir yol olarak görüyor. Reddit ayrıca Polygon’da yeni Koleksiyon Avatar NFT pazarını yaratmayı seçti. Reddit, sürdürülebilirliğe olan bağlılığı ve düşük işlem ücretleri nedeniyle Polygon’u seçtiğini vurguluyor. NFT’ler Reddit’teki sanatçılar tarafından tasarlandı ve gelirler bu Reddit kullanıcılarını destekleyecek. Reddit NFT sahipleri, NFT’leri profil resmi olarak kullanabilecekler. Ayrıca NFT’leri Reddit’te ve Reddit dışında kullanma lisansına sahip olacaklar. Alt edilmemek için, Meta Platformlar’Akış blokajları ve 100’den fazla ülkedeki kullanıcıların platformda NFT’leri görüntülemesini sağlıyor.

Pin

Polygon’dan yararlanan sadece Web3’te bir sıçrama yapmaya çalışan medya imparatorlukları ve teknoloji şirketleri değil. Coca-Cola, Uluslararası Dostluk Günü’nü kutlamak için Coca-Cola şişelerinin üretken Polygon’u kullandı. Polygon, Ethereum ve Solana’nın sahip olduğu BoredApes veya OkayBears gibi seçim çerçevesi koleksiyonlarına sahip değil. Ancak kurumsal bağlar söz konusu olduğunda alanı aşıyor ve önünde parlak bir gelecek var.

NFT piyasası, kripto fiyatları düştüğü için 2022’de çalkantılı bir dönem geçirdi. Bu, birden fazla sektörde ciddi ilerlemeler kaydetmeye başlayan heyecan verici bir gelişmekte olan varlık sınıfıdır. Bu kriptolar, analistlere göre piyasa adım atmanın en iyi yollarından üçüdür.