Uzmanlar: Bu Altcoin’i Gizli Eller Alıyor! Dikkat Edin

Messari’nin yakın tarihli bir raporu, popüler bir altcoin projesi hakkında çarpıcı veriler ortaya koyuyor. Buna göre Cardano (ADA), ağın benimsenme ölçütlerine göre çok agresif bir şekilde fiyatlandırılıyor. Bununla birlikte, bazı gizli cüzdanlar, nedeni bilinmeyen bir şekilde ADA satın almayı sürdürüyor.

Bu altcoin projesi, gereksiz biçimde yüksek fiyatlandırılıyor

Messari’nin raporu, merakla beklenen Vasil hard fork yükseltmesinin öncesinde geldi. Yükseltmenin ve merakla beklenen Vasil yükseltmesinden önce geldi. Analistler, Vasil yükseltmesinin, Cardano ağına önemli teknik iyileştirmeler getireceğini söylüyor. Messari verileri, günlük işlem sayısı söz konusu olduğunda Cardano’nun Solana, Algorand, Tezos ve NEO’nun gerisinde olduğunu açıklıyor. Popüler Proof-of-Stake Blockchain, ayrıca Solana ve Algorand’dan daha az toplam değere (TVL) sahip. Yani altcoin projesinin ağı, şaşırtıcı bir şekilde rakiplerinden daha az kullanılıyor gibi duruyor.

Pin

Milyarder kripto yatırımcısı Mark Cuban, kısa süre önce Cardano’dan bahsetti. Cuban, geçen Eylül ayında altcoin projesinde akıllı sözleşmelerin başlatıldığını söyledi. Ancak, bu yeni ürünün, ağdaki işlem sayısında önemli bir etki yaratmadığını belirtti. Messari raporu, Solana’nın başlıca temel ölçütlerde ana rakiplerinin üstüne geçerek, yükseldiğini tespit etti. Ağın ekosistemini destekleyen SOL token, ADA ve diğer emsallerine kıyasla “tutuklu” olarak fiyatlandırılıyor gibi duruyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, ADA ve SOL şu anda piyasa değeri açısından sırasıyla yedinci ve dokuzuncu sırada yer alıyor.

Vasil hard fork yaklaşırken ADA alımları artıyor

Cardano kullanıcısı “Pete”, bir CoinMarketCap tablosuna atıf yaptı. Buna göre tablo, nispeten kısa bir süre içinde önemli miktarda Cardano satın alma faaliyetine işaret ediyordu. Pete, “Birisi satın alıyor,” dedi ve “Sadece bu düzeltmelere dikkat edin.” sözleriyle yatırımcıları uyardı. Bununla birlikte veri izleyici WhaleStats, altcoin için önemli ticaret hacimlerinin kaydedildiğini açıkladı. Platforma göre ADA, sadece 24 saat önce en iyi 4.000 BSC balinası arasında en çok işlem gören 10 varlıktan biriydi. Büyük satın almaların arkasındaki nedenler hâlâ belli değil. Ancak Cardano kullanıcısı Pete, alımların, yaklaşan Vasil hard fork yükseltmesiyle bağlantılı olabileceğini söylüyor. Ona göre, alımların uzun vadeli ya da kısa vadede kâr etmek için gerçekleştiriliyor olması muhtemel.

Pin

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Vasil hard fork, Cardano için bugüne kadarki en önemli güncellemelerden biri olacak. Bunun nedeni, Vasil’in Cardano ve Plutus akıllı sözleşmelerine önemli iyileştirmeler getirecek olması. Cardano, akıllı sözleşmelerin yeteneklerini beraberinde getiren Alonzo hard forkunu geçmişte yayınlamıştı. O dönemde, altcoin projesinin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Sonuç olarak, Cardano’nun fiyatına ilişkin beklentiler, Vasil hard fork nedeniyle yüksek kalmaya devam ediyor. Cardano’nun kurucusu, 5.000 dolarlık ADA yatırımından şikâyet eden bir kullanıcıya yanıt verdi. Charles Hoskinson, piyasa performansıyla ilgili zamanlamanın özünü vurguladı. “Zamanlama” anlatısının, son zamanlarda tespit edilen muazzam Cardano alım hacimlerinin nedenlerinden biri olması mümkün.