Uzmanlar Şaşırttı: Dev Göğüs Coin Sıfıra Gidiyor!

Karşılaştırma web sitesi Finder, araştırma için bir kripto sanayisi paneli gerçekleşti. Panele iştirak sağlayan uzmanların çoğunluğu, bir göğüs coin fiyatının sıfıra gideceğini söyledi. Bu göğüs coin’in ismi ise Dogecoin. Uzmanlar, altcoin’in fiyatının muhtemelen sıfıra gideceğini ve oradan asla geri dönemeyeceğini iddia ediyor.

“Bu göğüs coin sıfıra gidiyor”

Ankete nazaran, uzmanların çoğunluğu DOGE’nin gelecekte tüm bedelini kaybedeceğine bahis yapıyor. Rapor, “İnsanların DOGE’nin aya gideceğini düşündüğü günlerden biraz uzaklaştık” kelamlarıyla durumu açıklıyor. Panelin sonuç raporu, insanların artık DOGE’nin Dünya’da kalmasından daha fazla tasa duyduğunu söz ediyor. Akabinde Panele katılan uzmanların %55’inin gelecekte Dogecoin’in sıfıra ulaşacağını belirtmesine dikkat çekiyor. Bu ortada iştirakçilerin %24’ü bunun 2024 yahut daha erken bir tarihte olacağına inandığını söylüyor. Kalan %3 ise, DOGE’nin bu yılın sonunda sıfıra gidebileceğini bile kestirim etti.

Pin

Anket sonuçları, tahminen de en tanınan ve özgün kelamda göğüs parası olarak kabul edilen DOGE için karakteristiktir. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere göğüs coin’lerin tahlil edilmesi çok zordur. Ayrıyeten, fiyatlarını hype ile yatırım yapan trader’lar belirler. Bu nedenle, ankete katılan tüm uzmanların %21’i DOGE fiyatının bir noktada yükseleceğini söz ediyor. Kalan %24 ise “emin değilim” seçeneğini işaretleyerek tarafsızlığını koruyor. Bununla birlikte panelin çoğunluğu (%71), DOGE’den çıkıp satış yapmanın vaktinin geldiğini düşündüklerini söyledi. %24’ü yatırımcıların sahip olduklarını elinde tutması gerektiğini tabir etti. Yalnızca %4’ü ise satın alma vaktinin geldiğini düşündüklerini paylaştı.

“Dogecoin projesinin doğuşu, aslında bir şakaydı”

Fintech firması CloudTech Group COO’su Kevin He de Dogecoin hakkında konuştu. Kevin, “DOGE’nin doğuşu aslında bir şakaydı” dedi. Akabinde, göğüs coin projesinin büsbütün yararsız olduğunu ve kıymetinin büsbütün topluluk tarafından belirlendiğini söyledi. Bu nedenle, DOGE üzere kripto paraların gelecekte bir kıymetinin olmayacağını ve çökeceklerine inandıklarını belirtti. Bununla birlikte, panelistlerin muhakkak fiyat kestirimlerinin ortalaması farklı sonuçlar ortaya koyuyor. Buna nazaran, şu anda piyasa bedeline nazaran 10. sırada yer alan göğüs coin, önümüzdeki birkaç yıl içinde ayakta kalması mümkün. Bununla birlikte, fiyatının yükselme mümkünlüğü bile mevcut. Yıl sonunda, ortalama fiyat beklentisi 0,08 dolarlık bir DOGE fiyatını gösteriyor. Bunu, sırasıyla 2025 ve 2030’un sonu için beklentiler takip ediyor. Uzmanlar, 2025 için 0,19 dolar ve 2030 için 0,64 dolar civarında bir fiyat bekliyor.

Pin

“DOGE burada kalıcı olduğunu kanıtladı”

Ancak herkes, panele katılan uzmanların çoğunluğu üzere düşünmüyor. Kripto hedge fonu Panxora’nın genel ortağı Gavin Smith, göğüs coin projesinin kalıcı popülaritesinden bahsediyor. Smith, proje latife olarak piyasaya sürüldüğünde, etrafında sadık bir topluluk yarattığını söyledi. Akabinde, Tokeni eleştirenlerin, topluluğun en az kripto alanındaki benzersizlik kadar kıymetli olduğunu unuttuğunu söz etti. MetaTope’nin kurucu ortağı Walker Holmes, Dogecoin’in NFT projesi üzere yeni yararlardan bahsetti ve topluluk takviyesini övdü.