Vitalik Buterin, Ethereum İçin Yeni Bir Özellik Sundu!

Vitalik Buterin daha hızlı bir Ethereum için son günlerde Twitter’dan fikirlerini paylaştı. Kurucu isim olası çözüm önerilerini paylaştığı için Ethereum ekosisteminde başka bir özellik yakın olabilir.

Vitalik Buterin, Ethereum için yeni bir özellik sundu: Gizli adresler

Ethereum topluluğundan bir geliştirici, 8 Ağustos’ta ethresear.com üzerinden “gizli adresler” özelliğini tanıttı. Her gizli adres, bir kullanıcının adres karması, token kimliği ve kendilerine özgü gizli bir parametreden oluşur. Varlıkları depolamak için kullanılan adres, kullanıcının Blockchain veri karma ağacındaki “leaf”den belirlenir.

Pin

Gizli adres teknolojisi olmadan, genel ledger’lar “sözde anonimdir”. Bu da adresin genel halk tarafından bilinmeyen belirli bir kişiye bağlı olduğu anlamına geliyor. Ancak Blockchain analizini kullanarak, adresin arkasındaki kişiyi tanımlamak için gerekli bağlantılar hızlı bir şekilde toplanabiliyor.

İstenmeyen ilgiden ve hatta yasalarla ilgili sorunlardan kaçınmak isteyen bazı yatırımcılar ve büyük işletmeler bu güvenlik katmanı tercih edebilir. Göndereni veya alıcıyı gizleyen gizli işlemleri kolaylaştırmak için Monero ve hatta Litecoin gibi özel kripto para birimleri vardır. Ethereum’da gizli adresler özelliğe bu kategorideki kripto para birimlerinin özelliklerini taşımaya hazırlanıyor.

Ethereum kurucusu, stablecoin’lerin karar verici olacağını söylüyor

Buterin, Tether (USDT) ve Circle USD (USDC) gibi merkezi stablecoin’lerin gelecekteki tartışmalı sert fork’larda önemli karar vericiler olabileceklerini düşünüyor. Kriptokoin.com olarak açıklamaları bu makalede aktardık.