Vitalik Buterin Fiyatı Yükseltti: ETH’den Bu Altcoin’e Geçecekler!

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Ethereum’un proof-of-work’ten (PoW) proof-of-stake’e (PoS) geçişinin madencilerin Ethereum Classic’e geçmesinden etkilenmesinin olası olmadığını söyledi. Bu açıklamasının ardından Ethereum Classic’in (ETC) değeri yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

Vitalik Buterin açıklaması, ETC’yi yükseltti

Buterin, madencilerin Ethereum Merge’ünden sonra ekipleri madenciliğe devam edebileceğini söyleyerek Ethereum Classic zincirine verdiği desteği yineledi. Sonuç olarak ETC’nin fiyatı yüzde 6’nın üzerine çıktı. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Güney Kore Blockchain Haftası sırasında kapalı bir basın toplantısında konuştu. 6 Ağustos’ta Bloomberg’in bildirdiğine göre, madencilerin Ethereum Classic Blockchain’indeki tokenları çıkarması durumunda Merge’ün etkilenmesi pek olası değil.

Pin

Merge, madencilerin modasını geçirebilecek. Muhtemelen dünya çapında 1 milyondan fazla insanı etkileyecek. Proof-of-work’e (PoW) inanan madenciler ve kullanıcılar ETC Blockchain’ini kullanabilir. Aslında, madenciler, kripto çöküşünden sonra kârları zaten etkilendiğinden, Merge sonrasında büyük olasılıkla Ethereum Classic’e (ETC) geçecekler. Buterin, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ethereum’un başka bir fork tarafından gerçekten önemli ölçüde zarar görmesini beklemiyorum. Genel olarak Ethereum ekosisteminde konuştuğum hemen hemen herkesten edindiğim izlenim, proof of stake çabasını tamamen desteklediler. Ekosistem bu konuda birleşti.

Pin

Tron kurucusu Justin Sun, ETH’yi destekleyen borsaları eleştirdi

Ayrıca Tron’un kurucusu Justin Sun, Poloniex ve Huobi gibi insanları ve kripto borsalarını Ethereum PoW Ethereum hard fork’unu destekledikleri için eleştirdi. “Sadece hızlı para kazanmaya çalıştıklarını” söyledi. Vitalik, fork’la ilgili sorunlar olacağına ve “sorumlu kişilerin bu sorunları hafifletmesi gerektiğine” inanıyor. Merge topluluk için etkili olacaktır. Ayrıca, ZK-Rollups, muhtemelen Ethereum’un en üst layer-2 ölçeklendirme çözümü olacaktır. Vitalik Buterin, Ethereum’un PoS’a geçişi nedeniyle insanların para kaybetmesini istemediğini söylüyor. Buterin, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Umarım, ne olursa olsun, insanların para kaybetmesine yol açmaz. En iyisini umuyoruz.

Ethereum Classic fiyatları, yükseldi

Ethereum Classic (ETC) fiyatı, Vitalik Buterin ve AntPool’un PoW Blockchain’ini desteklemesinden bu yana önemli ölçüde yükseldi. Ethereum Classic fiyatları sadece bir ayda yüzde 200’ün arttı. Totalde, 14 dolardan 44 doların üzerine çıktı. Son 24 saatte, ETC fiyatı yüzde 8’in üzerine çıktı ve mevcut fiyat 38.14 dolardan işlem görüyor. Bu arada, Ethereum’un (ETH) fiyatı yüzde 3’ün üzerinde artışla 1.713 dolardan işlem görüyor.

Pin

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum Classic (ETC), Ethereum’un (ETH) bir hard fork’udur. Ana işlevi, merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) barındırma ve desteklemedir. Bir akıllı sözleşme ağıdır. Yerel tokenı, yukarıda belirttiğimiz gibi fiyatı artan ETC’dir. Piyasaya sürülmesinden bu yana, Ethereum Classic, iki ağın teknik yol haritasını zamanla birbirinden uzaklaştırarak kendini Ethereum’dan ayırmaya çalıştı. Ethereum Classic, 3.6 milyon ETH’nin çalınmasına yol açan büyük bir hack olayının ardından ilk olarak mevcut Ethereum Blockchain’inin bütünlüğünü korumak için yola çıktı.