Vitalik Buterin’den Ethereum Öngörüleri: Bu Seviyelere Düşecek!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Pazartesi günü, önümüzdeki 10 yılın Ethereum (ETH) ve tüm kripto endüstrisinde dönüşüme yol açacağını söyledi. Merge, ölçeklendirme ve iyileştirilmiş verimlilik nedeniyle işlem ücretleri 0,05 doların altına düşürecek. Bu nedenle kripto ödemelerinin benimsenmesini ve yeni kullanım durumlarını zorlayacak. İşte detaylar…

Vitalik Buterin, Ethereum merge’ü ile yaşanacakları açıkladı

Kore Blockchain Haftası 2022 konferansı sırasında Vitalik Buterin, Merge’ün kripto ödemelerini ve 2018’den sonra azalan diğer Nlockchain ve kripto faydalarını geri getireceğini iddia ediyor. Önümüzdeki 10 yılın Ethereum’u ve kripto alanını değiştireceğine inanıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Merge ile PoW’dan PoS konsensüsüne geçiş gerçekleşecek. Böylece, işlemler için gas ücretleri önemli ölçüde azalacak.

Pin

Ayrıca, Surge ve Verge aşamaları altında Layer-2 Zk-rollups ile ölçeklendirme ve Verkle ile Blockchain sıkıştırması, gelecekte kripto ödemelerini ve diğer kullanım durumlarını geri getirecektir. Buterin, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ölçeklendirme teknolojisine sahip olduğumuzda, kripto ödemelerini tekrar ana akım haline getirmeye çalışmak gerçekten mümkün hale geliyor. Gelecekte, rolluplarla, verimlilikteki tüm iyileştirmelerle birlikte işlem maliyetleri 0,05 dolara, hatta 0,2 sente kadar düşebilir.

Buterin, birçok uygulama için umutlu

Vitalik Buterin, birçok kripto uygulamasının teoride umut verici olduğuna inanıyor. Ancak bugün pratik olarak birçoğunun mümkün olmadığını düşünüyor. Ancak, Merge potansiyel olarak bu uygulamaları mümkün kılacaktır. Ayrıca, Ethereum geliştiricileri Surge, Verge, Purge ve Splurge yükseltmelerine baktıkça, ekip ayrıca Ethereum’u gelecekte kuantum bilgisayar saldırılarından korumayı planlıyor.

Pin

Ayrıca Vitalik Buterin, Ethereum Classic’e geçen Ethereum madencilerinin Merge’ü etkilemesinin olası olmadığını doğruladı. Merge’den sonra, temizleme aşaması nedeniyle Ethereum’un (ETH) hem piyasa hem de psikolojik açıdan fiyatlandırılması en az 6-8 ay sürecektir.

ETH fiyatında yükseliş devam ediyor

Topluluğun Merge konusundaki iyimserliği nedeniyle Ethereum (ETH) fiyatı hızla yükseldi. Yükselen ivmenin tadını çıkarmasına rağmen, piyasa rallisi, bir ayı piyasası rallisi nedeniyle kısa ömürlü duruyor. Son 24 saatte, ETH fiyatı yüzde 3’ün üzerine çıktı. Mevcut fiyat, 1.500 dolarlık psikolojik seviyenin oldukça üzerinde bulunuyor. Yazım sırasında ETH, 1.735 dolardan el değiştiriyor. Bu sırada 7 günlük yükselişi ise yüzde 3.2 oranında bulunuyor. Merge’den sonra Ethereum fiyatına ilişkin topluluk tahminleri karışık kalıyor.