XDC Network Nedir? XDC Coin Ne İşe Yarar?

XDC Network, XinFin tarafından oluşturulan blok zinciri teknolojisi çözümüdür. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “XDC Network nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

XDC Network nedir? Ne işe yarar?

XDC Ağı, yetkilendirilmiş hisse kanıtı (XDPoS) fikir birliği mekanizması temelinde çalışan bir hibrit blok zinciridir. XDPoS ile XDC Ağı, blok zinciri kullanıcıları için hibrit geçiş köprüleri ve birlikte çalışabilirlik sağlar. Doğası gereği geliştirici dostu olan hibrit bir mimariye sahiptir. Ayrıca XDC Network, demokratik konsensüsünü ve yüksek şeffaflığını kullanır. Bu sayede kullanıcılarına dijitalleştirme, tokenizasyon ve hızlı ticaret işlemleri sağlar.

XDC Ağı, uluslararası ticaret ve finansa odaklanmaktadır. Son derece güvenli, izin verilen ve ölçeklenebilen bir ticari sınıf mimarisi geliştirmiştir. Hibrit bir mimariyle XDC Network, küresel finansman ve ticaretteki boşlukları giderir. Bu sayede finansal sektörlere akıllı sözleşmeler aracılığıyla anında ve gerçek zamanlı ödeme sağlayarak yardımcı olur. XDC Ağı, XDC01 protokolü tarafından desteklenmektedir. Ek olarak protokol, akıllı sözleşmeler katmanını ve AML/KYC katmanını desteklemek için oluşturulmuştur.

XDC coin nedir?

XDC coin XDC Network’ün yerel tokenidir. Ayrıca bu token, XDC hibrit blok zincirinin temel yardımcı tokenidir. Bu token, XDC hibrit blok zinciri üzerine inşa edilen dApp’lerin işlemlerini halletmek için bir para birimi işlevi görür.

XDC nasıl çalışır?

XDC blok zincirinin ‘hibrit’ tasarımı, Ethereum ve Bitcoin gibi halka açık blok zincirleriyle çalışmasına izin verir. Ek cüzdanlar veya borsalar kullanılmadan, XDC blok zincirinde hibrit olarak belirlenen işlemler, Ethereum genel blok zincirine gönderilip burada yürütülebilmektedir. Birlikte çalışabilirlik sayesinde, XDC protokolü gerçekten özerk bir blok zinciri ortamı oluşturmayı amaçlar.

Verileri ve işlemleri XDC Genel Ağına aktarmak için bir geçiş köprüsü kullanılabilmektedir. Ağ kuralları dahilindeki veri ve işlemler için ölçeklenebilirlik, güvenlik ve uyumluluk ile kamu güveni ve likidite bu işlevselliğin tüm özellikleridir.

XDC nedir? XDC coin nasıl alınır?

Bu token (XDC) şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Bununla birlikte XDC’nin işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Bybit, Bitget, DigiFinex, KuCoin. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.