Bitcoin Ustası Lee: Ayı Piyasası Bu Tarihe Kadar Sürebilir!

Erken Bitcoin yatırımcılarından Bobby Lee, mevcut düşüşe rağmen kripto paralar için hala boğa bekliyor. Usta yatırımcı, ayı piyasasın ne zaman sona ereceği hakkında beklediği bir tarihide paylaştı.

Bobby Lee’ye göre Bitcoin ve Ethereum’un zirveye çıkmasını tetikleyen faktörler

Lee’nin piyasa analizleri Bloomberg ile yaptığı röportajdan geldi. Kıdemli yatırımcı, Bitcoin ve Ethereum’un zorlu kripto kışı için tahminler gerçekleşmezse, en kısa sürede Kasım ATH fiyatlarına kolayca geri döneceklerini söylüyor. Lee’ye göre Ethereum Eylül ayına planlanan merge yükseltmesi beklentilerini destekliyor. Merge ile birlikte Ethereum ağı, PoW konsensüs sisteminden PoS konsensüs mekanizmasına geçecek. Lee, röportajın bir kısmında, merge ile ilgili beklentilerini dile getirmeden önce piyasanın son aylardaki durumunu yorumladı:

Bitcoin ve kripto para birimleri için büyük umutlarım var. Basitçe söylemek gerekirse, programa daha önce katıldığımda maliyet konusunda endişelendiğime inanıyorum. Fiyatlandırmada geçici bir ayarlama oldu. Ve o zamana kıyasla, Bitcoin ve Ethereum’un ikisi de fiyatta %20’den fazla arttı. Ve bence erken olabilecek ayı piyasası çağrısı. Bekleyip göreceğiz.

Pin

Ethereum merge, ağın PoW’dan ayrılmayı ve PoS’a geçmeyi planladığı noktadır. Kulağa basit bir görev gibi geliyor, ancak teknolojik olarak ciddi bir zorlama gerektirecek. Geliştiriciler yeni ağı “Ethereum 2.0” olarak adlandırıyorlar. Ethereum geliştiricileri her zaman PoW kullanmanın sınırlamalarının farkında olduklarından, bu geçiş Web1’den Web2’ye yükseltmeyi hatırlatıyor. Aynı zamanda, Blockchain endüstrisinin çoğu hala PoW mekanizmasını kullanıyor. Merge 15 Eylül civarında tamamlanacak. Bu nedenle Lee’ye bu tarih kripto para piyasası için oldukça kritik:

Ethereum’un yaklaşan yükseltmesiyle, ayı piyasası gerçekleşmezse Bitcoin ve Ethereum’un önceki yüksek seviyelerine döndüğünü kolayca görebilirsiniz. Bitcoin ekosistemi için bu çok önemlidir. Herkes sabırsızlıkla bekliyor. Öte yandan, bir ayı piyasası varsa, bunun yalnızca kısa bir süre – bir ila iki yıl – süreceğine inanıyorum. Ve bu sadece önümüzdeki yıllarda önemli bir yeni mega ralli için zemin hazırlamaktır.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum ekibi merge’ün 1 hafta kadar sapabileceğini paylaştı.

BTC fiyat analizi

Bitcoin fiyatı, hiçbir kopuş belirtisi olmadan yükselen paralel kanal fraktalının içinde konsolide olmaya sıkıştı. Son haftalık tahminden bu yana işler aşağı yukarı aynı kaldı. Ancak önemli bir ekleme ile BTC, %50 geri çekilme seviyesini 24,948 dolardan kırmaya çalıştı ancak başarısız oldu.

Pin

FXStreet analistlerinden Akash Girimath, güncel teknik analizlerinde iki senaryonun altını çiziyor.

  1. 29.000 dolara doğru ralli. Bu senaryo, Ethereum merge nedeniyle son zamanlardaki yükseliş görünümü ile iyi bir şekilde gelişiyor. Bununla birlikte, verimli olmak için Bitcoin boğalarının 25.000 dolar seviyesini bir destek tabanına dönüştürmesi gerekiyor.
  2. İkinci senaryo 22.900 dolar etrafında gelişecek. Böyle bir durumda, BTC’nin en yüksek işlem hacmi seviyesini 21.155 dolarda yeniden test etmesi muhtemeldir. Bu bariyere kontrol noktası adı verilmektedir. Ayrıca yükselen kanalın 10 Haziran’daki son kırılımından bugüne kadarki fiyat verilerinden elde edilir.