Bu NFT Coin, Dev Ortaklıkla Patladı! Sıradaki Nedir?

Kripto para piyasasında dün yaşanan yükseliş rallisi, birçok kripto yatırımcısını şaşırttı. Geçen hafta, ABD’de istihdam verileri yayınladı. Oranlar, piyasa beklentilerinin üzerinde çıktı. Böylece, yatırımcılara, FED’in faiz artırımlarını kısma ihtimalinin daha düşük olabileceğini gösterdi. Bununla birlikte, hisse senedi ve kripto piyasaları, verilerin ardından yükselişe geçti. Kripto para piyasası Pazartesi günü 24 saatlik grafikte toplam %3,8 arttı. Ek olarak birçok altcoin projesi büyük kazançlar elde etti. Ancak, en büyük kazançları elde eden varlıklar arasında bir NFT coin dikkat çekiciydi.

Bu NFT coin bir haftada %50’nin üzerinde arttı

Bir NFT coin olan Flow (FLOW), dün 24 saatlik grafikte %13,3 değer kazandı. Bununla birlikte kripto para, son 7 gün içinde yükselişiyle daha da dikkat çekti. Buna göre FLOW fiyatı, son 7 günde %50’nin üzerinde yükselerek, yatırımcıların radarına girdi. Yükseliş ile birlikte Flow, en büyük 30 kripto para birimi arasına giriş yaptı. Mevcut verilere göre altcoin, 28. sırada yer alıyordu. Bununla birlikte, dünkü yükselişinin ardından hafifçe geri çekildi ve %4,16 düştü. Yazının yazıldığı sırada FLOW, 2.92 dolardan işlem görüyordu. Son düşüşe rağmen, sadece geçen hafta 1,85 dolar civarı bir fiyatla el değiştiriyordu. Yatırımcılar, bahsi geçen değer artışının ardından, tokeni araştırmaya başladı. Aslında FLOW’un yükselişi, sosyal medya devi Meta’nın (eski adıyla Facebook) hamlesiyle alakalıydı.

Pin

FLOW neden yükseldi?

Flow’u daha yükseğe çıkaran temel katalizör, Blockchain teknolojisinin ve Dapper Wallet ürünüyle alakalıydı. Buna göre bu ürünler, Meta’nın NFT alanına geçişinde ayrılmaz bir rol oynayacak. Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, artık Flow Blockchain’i kullanarak NFT’lerin gönderilmesini destekleyecek. Bununla birlikte, başından beri NFT alanında devrim yaratmak için tasarlanan bu proje için büyük bir destek sağlayacak. Flow’un Blockchain teknolojisi, Meta’nın üst düzey yöneticilerinin dikkatini çekmiş gibi duruyor. Ayrıca, bu amaca yönelik NFT platformu, şirketin etkileyici NFT sunumunda kullanılmak üzere onay aldı. 

Bildirildiğine göre, 100’den fazla ülkeye yönelik bu uluslararası NFT genişlemesi, dünyanın dört bir yanından kullanıcıların Flow ağında basılan, NFT’leri göndermelerini sağlayacak. NFT coin projesinin arkasındaki şirket olan Dapper Labs, en iyi NFT projeleri portföyüyle tanınıyor. CryptoKitties, NBA Top Shot veya UFC Strike bunlardan bazıları. Bu proje, sporla ilgili birçok NFT koleksiyonunda, ilk hamle statüsünü aldı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere NFT yatırımcıları, uzun süredir Flow’un koleksiyon ürünlerini satın alıyor. Instagram, uzun vadede devasa bir pazar olabilecek konumu göz önüne alındığında Flow ile ortaklık yapıyor.

Pin

Şimdi ne olacak?

Instagram’ın NFT dünyasına girişinin ne kadar başarılı olacağı zamanla ortaya çıkacak bir şey. Ancak NFT coin yatırımcılarının bu entegrasyondan aldığı güven oyu dikkat çekici. Teknolojik açıdan bakıldığında, bu ortaklıkla yatırımcıların neşelenmesi gereken çok şey var. Yatırımcıların buradan izlemesi gereken temel ölçümler, Flow ağındaki NFT işlem hacimleri, zaman içinde kullanıcı büyümesi ve benimsenmesidir. Şu anda Flow, ciddi bir ivmeye sahip bir NFT coin. Buna göre, bu geniş tabanlı rallinin devam etmesi mümkün. Yani en azından yakın vadede büyük potansiyeli var.