CNBC: Bu Altcoin Dünyanın En Büyüklerinden Olabilir!

Kripto para birimlerinin volatil doğasında, stablecoin’ler fiat benzeri istikrara sahiptir. Değerleri aşağı yukarı sabit kaldığı için güvenli liman olarak kullanılırlar. Bunun nedeni, fiat para birimi veya bir altcoin gibi yan varlığa sabitlenmiş olmalarıdır. Bu nedenle bu tür altcoin’lere ‘stablecoin’ denmektedir.

Uzmanlara göre bu altcoin USDT’yi geride bırakacak

Tether (USDT), bu kategoride piyasanın en büyük kripto para birimidir. Tıpkı USDT gibi USDC’de ABD dolarına sabitlenmiştir ve dolaşımdaki miktarına uygun bir nakit rezerv ile çalışır. Yazının devamında, USDC’nin neden önümüzdeki aylarda dünyanın önde gelen stablecoin’i olacağına yönelik tahminlere göz atalım.

Pin

USDC’nin popülaritesindeki artışın nedenleri

USDC’nin kurucu üyelerinden biri olan Circle, haftalık denetimlere açıktır. Ayrıca SEC uyumludur ve nakit rezervlerini ve likit finansal araçlarını finansta en iyi silahlarla elinde tutar. Circle ayrıca, dünyanın önde gelen muhasebe firmalarından biri olan Grant Thornton tarafından da denetlenmektedir. Buna karşılık USDT, Tether rezervlerinin üç ayda bir tasdikini sağlar. USDC’den farklı olarak, İngiltere merkezli orta seviye muhasebe firması MacIntyre Hudson (MHA) tarafından denetlenir. Ancak Haziran 2022’de Tether CTO’su Paolo Ardoino, rezervlerinin yakın gelecekte en büyük 12 muhasebe firmasından biri tarafından denetlenmesini taahhüt etti.

Pin

Ayrıca Circle, USDC’nin açık kaynak olmasını ve tüm Blockchain’lerde kullanılabilir olmasını sağlamak için özel özen ve çaba gösteriyor. Bu, geliştiricilerin, hazır bir API aracılığıyla web sitelerinde ve uygulamalarında USDC’yi bir ödeme protokolü olarak kolayca dahil etmelerine yardımcı olur. İşletmeler ve girişimciler, artık sınır ötesi işlem yapmayı çok daha kolay bulacak ve birileri işlem ücreti olarak pastadan pay almadan uluslararası işletmelerinin gelişmesine izin verecek.

Çözüm

USDC, her hafta kontrol edilen ve güncellenen gerçek USD rezervlerinin desteğiyle gelen küresel kullanılabilirliği, kabulü ve güveni nedeniyle hem bireyler hem de işletmeler için go-to stablecoin olarak ortaya çıktı. Kuruluşun kuruluş ilkelerinin bir parçası olarak, nakit rezervler hiçbir zaman şirketle ilgili herhangi bir amaç veya işleyiş için kullanılamaz ve Circle bu ilkenin korunmasını sağlamayı başarmıştır. CNBC analistleri, bu faktörlere dayanarak son söz olarak şunları söylüyor:

3 ay veya daha fazla bir süre içinde USDC, yakında ücretsiz ve adil bir para akışı olarak daha fazla popülerlik kazanacak ve stablecoin dünyasının yeni kralı olarak taçlandırılabilir.