Kritik Gelişme: Binance Bu Altcoin’i Delist Ediyor!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance, Amp (AMP) trade’ini 15 Ağustos’ta durduracağını duyurdu. Ayrıca, gelecekte bir noktada yeniden listeleyebileceğini söyledi.

Binance, Amp (AMP) işlemlerini durduruyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası Binance.US, federal düzenleyiciler tarafından olası yaptırımların “çok fazla dikkatli olması nedeniyle” AMP tokeni’nin listeden çıkaracağını söyledi. Pazartesi günkü bir blog gönderisinde Binance.US, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in yasal bir işlemde token’dan bahsetmesinin ardından Amp (AMP) mevduatını kapatacağını açıkladı. Ayrıca, AMP/USD trade paritesini 15 Ağustos’ta kaldıracağını söyledi.

Federal düzenleyici, Temmuz ayında eski bir Coinbase ürün yöneticisine ve iki kişiye karşı şikayette bulundu. Şikayette, AMP ve diğer sekiz kripto paranın SEC’in yetki alanına giren ‘kripto varlık menkul kıymetleri’ olduğunu iddiasına yer verdi. Binance.US, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Bazı durumlarda bir varlığı listeden çıkarmanın topluluğumuzu gereksiz risklerden en iyi şekilde koruduğuna inanıyoruz. Hızla gelişen bir sektörde faaliyet gösteriyoruz. Bu yüzden listeleme ve listeden çıkarma süreçlerimiz, piyasa ve düzenleyici gelişmelere yanıt verecek şekilde tasarlandı.

SEC şikayetinde dokuz tokenden bahsediliyor. Ancak Binance.US’a göre AMP, bunlar arasında platformda işlem yapmak için mevcut olan tek token. Borsa ayrıca, AMP trade’ine gelecekte bir noktada devam etmesinin olası olduğunu da kaydetti. Ancak bir tarih vermedi.

AMP’i listeleyen diğer kripto borsaları da hedef olabilir

Tokeni listeleyen diğer kripto borsaları ve şirketler, Powerledger (POWR), Kromatika (KROM), DFX Finance (DFX), Rally (RLY), Rari Governance Token (RGT), DerivaDAO (DDX), LCX ve XYO’yu de destekliyor olabilir. Bu yüzden, düzenleyicinin yaptırım eylemlerini sürdürmeyi seçmesi halinde SEC’in incelemesiyle karşılaşmaları muhtemel.

Pin

SEC davasına yanıt olarak ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu komiseri Caroline Pham, bir açıklama yaptı. Pham “SEC’in iddiaları, düzenleyicilerin birlikte çalışmasının ne kadar kritik ve acil olduğunun altını çiziyor. Bu nedenle, bu tek vakanın ötesinde geniş etkilere sahip olması mümkün,” dedi.

CoinMarketCap verilerine göre, basın zamanında, AMP’nin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %6 düşerek 0.00874 dolara geriledi. Ancak, RGT fiyatı %55’ten fazla artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,83 dolara ulaştı.