Rekabet Kurumu, Martı’ya soruşturma açtı

Investing.com – Son günlerde çalışmalarını hızlandıran Rekabet Kurumu, elektrikli scooter paylaşım sistemi Martı’ya soruşturma açtı.

Rekabet Kurumu, Martı İleri Teknoloji A.Ş.’nin “ilgili ürün pazarında hâkim durumda bulunduğu ve rakipleri üzerinde dışlayıcı eylemleri ile hâkim durumunu kötüye kullandığı” gerekçesiyle yaptığı ön araştırmanın ardından soruşturma açıldığını duyurdu.

Fiyat İstikrarı Komitesi, denetim ve tedbirlerin artacağını duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, piyasadaki fiyatların mercek altına alındığını ve gerek fahiş fiyat artışı gerekse rekabeti bozacak her türlü usule rastlanması durumunda inceleme başlatılacağını belirtmişti.

Hazine Bakanlığına bağlı olan Fiyat İstikrarı Komitesi, yapılan toplantılarda gıdadan konuta, teknolojiden araç piyasasına kadar tüm sektörlere yönelik tedbirlerin süreceğini açıkladı.

Rekabet Kurumu çalışmalarını hızlandırdı

Rekabet Kurumu, geçtiğimiz günlerde sahibinden.com’a aşırı fiyat uygulamak suretiyle pazardaki hâkim durumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle soruşturma açmıştı.

Son olarak arabam.com, vavaCars, Letgo ve Nuh’un Ankara Makarnası’na da rekabet kurallarına aykırı davranıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Yazar: Necdet Erginsoy