Sıcak Gelişme: Ripple’dan Büyük Altcoin Satın Alımı!

Ripple Labs, iflas eden kripto kredi platformu Celsius’un varlıklarıyla ilgileniyor. Bu haber mağdur altcoin yatırımcıları için umut kaynağı oldu.

Ripple, iflas eden altcoin projesini satın almakla ilgileniyor

Kripto para birimi XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple Labs, Celsius’un varlıklarının potansiyel bir alıcısıdır. Bir Reuters raporuna göre, Blockchain ödeme şirketi Celsius’un varlıklarıyla ilgileniyor. Ancak planlar konusunda netlik yok. Her iki şirketten de şu ana kadar Ripple Celsius varlıklarının alım faizi hakkında resmi bir yorum yapılmadı. Celsius geçen ay iflas başvurusunda bulunmuştu. İflas, Haziran ayında kullanıcı hesaplarından para çekme ve transferleri durdurmasının ardından geldi.

Ripple Celsius’un varlıkları satın alıyor mu?

Raporda, bir Ripple sözcüsü, şirketin Celsius’un varlıklarını potansiyel olarak satın almakla ilgilendiğini söyledi. Bu arada raporda, Ripple’ın Celsius’un varlıklarının çıkarlarıyla alakalı olup olmayacağını araştırdığı da belirtiliyor. Ancak Ripple temsilcisi, Ripple’ın Celsius’u satın almakla haklı olarak ilgilenip ilgilenmediği konusunda yorum yapmadı. Açıklamalarda şunlar içeriyor:

Celsius ve varlıkları hakkında bilgi edinmek ve herhangi birinin işimizle alakalı olup olamayacağını öğrenmekle ilgileniyoruz. Ripple katlanarak büyümeye devam etti, şirketi stratejik olarak ölçeklendirmek için aktif olarak birleşme ve satın alma fırsatları arıyor.

Varlık satış planları

Şirket, Celsius’u yeniden yapılandırma planlarını duyururken, yaklaşık 4,3 milyar dolar değerinde varlığa sahip olduğunu söylüyor. 5.5 milyar dolarlık borç ve 4.3 milyar dolarlık varlık, 600 milyon dolarlık CEL tokeni 170 milyon dolar açıkladı. Ripple’ın Celsius varlıklarına olan ilgisi, satın almanın bireysel yatırımcılara finansal rahatlama getirebileceği için oldukça olumlu. Celsius, finansal gereksinimlerini karşılamak için varlık satışını düşündüğünü zaten söylemişti.

Pin

Şirket ayrıca finansal yükümlülüklerini yerine getirmek için varlık satışlarını ve üçüncü taraf yatırım fırsatlarını da değerlendirecek”. Genel amaç, paydaşlar için getirileri en üst düzeye çıkarmak. Bu arada, Celsuis kısa süre önce ABD Finansal Koruma ve İnovasyon Departmanı’nın radarına girdi. Departman, bir emirde, Celsius CEO’su Alex Mashinsky’nin “kripto faiz hesaplarının teklifinde maddi yanlış beyanlar ve ihmaller yaptığını” söyledi. Açıklamalarda yer verilerin ifadeler şunları içeriyor:

Celsius, müşterilerin Celsius’a yatırılan kripto paralardan, bu hesapları California yasalarına uygun menkul kıymetler olarak nitelendirmeden faiz kazanmalarına izin veren hesaplar sundu.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Celsuis 13 Haziran’da para çekme işlemlerini askıya aldı. Şirket şuanda hala yatırımcılarının fonlarını karşılayacak durumda değil. Bu iflas, Terra çöküşünün arından meydana gelen satışların ortasında gerçekleşti.