Uzman, Satın Alınıp Sepette Tutulacak 5 Altcoin Duyurdu!

Satın almak ve elde tutmak (HODL) en popüler kripto yatırım stratejilerinden biridir. Blockchain ve kripto para yazarı Ponvang Bulus, bu kategoriden en güvendiği 5 altcoin projesini paylaştı. Tahminlerin kesinlik bulundurmadığını unutmadan analistin yorumlarına göz atalım.

Uzun vade portföyü için 5 altcoin projesi

Ethereum (ETH)

Ethereum, DApp’ler ve akıllı sözleşmelerin bel kemiği olduğu için herkesin bildiği bir isimdir. ETH, Bitcoin’den sonra piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimidir. Ethereum ağı, yıllardır beklenen PoS ağına geçiş için 19 Eylül’e hazırlanıyor. ETH 2.0 veya merge ile Ethereum staking ve Ethereum’un meşhur yüksek has ücretleri daha ekonomik hale gelecek. Beklenen güncellemenin ardından, analiste göre kripto yatırımcıları ve geliştiriciler Ethereum’a daha fazla ilgi gösterecek. Lider altcoin, şu anda hafif bir düzeltmeyle 1.700 doların altında işlem görüyor.

Pin

Dogecoin (DOGE)

Meme coin’ler, kripto para piyasasının mizahi tarafını temsil eder. Bir meme coin olarak Dogecoin, bu piyasanın kralıdır. Ancak bu statüye ulaşmasının nedeni sadece meme’leri değil. Bunun yerine, sadece bir meme olmaktan gerçek fayda ile bir kripto para birimi haline geliyor. Uzun zamandır Dogecoin, fiyatın yükselmesi için Elon Musk gibi insanların desteğiyle biliniyordu. Ancak, Dogecoin geliştiricileri ağa bazı gerçek kullanım durumları getirmeye başladı.

Pin

Örneğin, bir Dogecoin geliştiricisi Aralık 2021’de ağdaki ilk NFT’yi bastı. NFT’ler Blockchain teknolojisindeki en büyük yeniliklerden biri olduğundan, bu ağ ve DOGE için potansiyel büyümeye kapı açıyor. Dogecoin ayrıca AMC tiyatroları ve bazı Tesla ürünleri için bir ödeme aracı olarak kullanılıyor. Dogecoin’in bu listede olmasının bir diğer nedeni, son aylardaki satışlara rağmen en büyük ilk 10 kripto para birimi arasında kalmasıdır.

BNB Coin (BNB)

Binance, dünyanın bir numaralı kripto para borsasıdır. BNB Coin (BNB), borsanın her gün milyonlarca işlem kullandığı kripto para birimidir. Bu kullanım durumu, BNB’yi kripto para piyasasında bir güç haline getiriyor. Ancak daha fazlası var…

Pin

Binance, ekosistemini bir NFT pazarı da dahil olmak üzere yeni özelliklerle sürekli olarak geliştiriyor. Ekosistem geliştikçe, kullanıcıları, bir kripto paranın değerini doğal olarak artıran bir durum olan ücretler ve diğer ödemeler için ağırlıklı olarak BNB kullanacak. BNB aynı zamanda Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki yerel tokendir.

BSC, daha hızlı işlemler ve daha düşük ücretler nedeniyle en güçlü Ethereum rakiplerinden biridir. Bunların tümü, tokenin değerini bulunduğu yere yükseltmeye katkıda bulunmaktadır. Analist göre gelecekte BNB’yi artırmada hala önemli bir rol oynuyor.

XRP (XRP)

XRP, Ripple için sınır ötesi işlemleri güçlendirmek için kullanılan yerel kripto birimidir. Şu anda piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan XRP, 2021’de Ripple aleyhine açılan davadan kısa bir süre sonra bu seviyeye düştü. İddialar sonucunda yatırımcılar XRP’ye olan ilgilerini kaybetti. Ancak son gelişmelerle birlikte hızla toparlanıyor.

Pin

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, devam eden dava sürecine rağmen, Ripple dev adımlar attı. İlk olarak, XRP tokeni Japonya’da arabalar için ödeme olarak kabul gördü. En son gelişmede, hazine ödemeleri için Singapurlu dijital bankacılık şirketi FOMO Pay ile ortaklık kurdu.

Cardano (ADA)

Cardano, birçok kripto kullanıcısının radarı altında popüler bir altcoin projesidir. Aynı zamanda Ethereum’un kurucu ortaklarından Charles Hoskinson tarafından geliştirildi. ADA, akıllı sözleşmeler, NFT’ler ve daha fazlası için hızlı ve uygun maliyetli bir ağ sunmaktadır. Binance gibi proje ve bir NFT pazarı da dahil olmak üzere yeni özellikler inşa ettiler. Bir diğer önemli Cardano özelliği, yeni kripto projelerinin başlatıldığı Cardano Launchpad’dir.

Tüm bu hizmetler ADA tarafından destekleniyor. Ağın yerel token’i ADA, analiste göre hala değeri düşük olsa da, birçok kullanım durumu ile daha fazlasına hazırlanıyor.