Vista Equity Partners, Avalara’yı 8,4 milyar dolarlık bir anlaşmayla özelleştiriyor

Yazar – Senad Karaahmetovic

Özel sermaye firması Vista Equity Partners, bugün, vergi uyumluluğu bulut şirketi Avalara’yı (NYSE:AVLR) özelleştirmek için borç dahil 8,4 milyar dolarlık bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Vista, 6 Temmuz itibarıyla kapanış hisse fiyatına %27 primle 93,50 dolar ödeyecek.

Avalara CEO’su ve kurucu ortağı Scott McFarlane, “Vista ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bulut uyumluluk platformumuzu geliştirirken kurumsal yazılımdaki uzmanlıklarından faydalanacağız.” dedi.

Vista teknoloji ve yazılım şirketlerine odaklı ve ilk çeyreğin sonu itibarıyla 96 milyar dolarlık varlık yönetiyor. Bu yılın başlarında Vista, Citrix Systems’i (NASDAQ:CTXS) özelleştirmek için Elliott Management ile 16,5 milyar dolarlık bir ortaklık geliştirdi.

Vista’nın Kıdemli Genel Müdürü Monti Saroya, “Vista, kurucu liderliğindeki yeni nesil yazılım şirketleri için tercih edilen bir ortak olarak itibar kazandı.” dedi.

Ayrıca Avalara, yıllık bazda %23 artışla 208,6 milyon dolarlık bir gelir raporlayarak 209,4 milyon dolar gelir beklentilerinin altında kaldı. Şirket ayrıca ikinci çeyrek için hisse başına 0,63 dolar zarar paylaştı.