2 Analist: Patlayacak Sıradaki 6 Altcoin Bunlar!

Bir kripto analisti Chainlink, Ethereum ve Cardano için önümüzdeki yolun, Bitcoin’in ‘pazarlık’ bölgesinde olduğunu söylüyor. Başka bir analist ise lider altcoin Ethereum, Avalanche, Polkadot ve Curve’ün koparmaya hazırlandığını kaydediyor. Analistlerin tahminlerini okuyucularımız için derledik.

“ADA ve LINK, ETH’nin önemli rallilerini taklit edebilir”

Rekt Capital takma adlı kripto analisti, Cardano (ADA) ve Chainlink’in (LINK) yakında Ethereum’un (ETH) geçen ay yaptığı önemli rallileri taklit edebileceğini söylüyor. Analist, hem ADA hem de LINK’in bir yükseliş kama modeli tarafından tetiklenen kırılmaların ortasında olduğunu kaydediyor. Ayrıca, kritik dirençlerin kırılması durumunda tırmanmaya devam edeceklerini belirtiyor. Rekt Capital, şu açıklamayı yapıyor:

LINK ve ADA, Falling Wedges’ten çıkışların tadını çıkardı. ETH’nin birkaç hafta önce +%50 toplanmadan önce yaptığı gibi. Her ikisi de ETH’yi takip edecekse bu rotayı izlemeleri lazım. LINK’in destek olarak 7,78 doları geri alması gerekiyor (siyah). ADA’nın ~ 0,515 dolar (mavi, 2017 ortası direnci) geri alması gerekiyor.

PinKaynak: Rekt Capital / Twitter

Kaynak: Rekt Capital / Twitter

“Bitcoin, ihtiyaç duyduğu destek seviyesini buldu”

Analist ayrıca radarını, iki yıldan fazla bir süredir ilk kez 200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) üzerinde kapandığını not ettiği Bitcoin’e (BTC) kilitliyor. BTC 200 haftalık MA’nın üzerinde ivmeyi koruyabilirse, Rekt Capital, lider kriptonun ihtiyaç duyduğu destek seviyesini zaten bulduğunu söylüyor. Ayrıca, art arda ikinci bir hafta boyunca alanı yeniden test edeceğini kaydediyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

BTC, 200 haftalık MA’nın üzerinde haftalık bir mum kapanışı gerçekleştiriyor. Mart 2020’den bu yana uzun bir düşüş trendinin ardından MA’nın üzerindeki ilk haftalık kapanış. Bu, fiyatın bu MA’yı bu hafta yeni destek olarak yeniden test etmeye çalışacağı anlamına geliyor. BTC, aşağı yönlü fitilin kanıtladığı gibi, MA’yı geçen hafta destek olarak tuttu. Şimdi üst üste ikinci bir hafta tutmaya çalışacak.

Pin

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere analistlere göre Bitcoin’in tam dibini belirlemek zor. Bununla birlikte analist, BTC’nin hala ‘pazarlık’ bölgesinde olduğunu ifade ediyor. Bu nedenle yatırımcılara iyi bir indirim sağladığını söylüyor. Rekt Capital, BTC için şu seviyelere dikkat çekiyor:

Birçoğu BTC’yi 21.000 $ veya 22.000 $ veya 23.000 $’dan satın alıp almama konusunda endişeleniyor. Bu arada, 35.000 doların altındaki herhangi bir şeyin uzun vadede bir pazarlık olduğunu fark edememek.

Pin

“Lider altcoin ateşlemeye hazır”

Kripto analisti Michaël van de Poppe, lider altcoin Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) ve Curve’ün (CRV) koparma rallilerini ateşlemeye hazır göründüğünü söylüyor. Analist, Ethereum’un şu anda 1.700 dolar civarındaki anlık direncinin gücünü test ettiğini kaydediyor. ETH boğaları direnci ortadan kaldırırsa analist, Ethereum’un mevcut fiyatından %46’nın üzerinde artacağını öngörüyor. Bu görüşlerini şu şekilde ifade ediyor:

Ether bu kadar yükseğe çıktığında başlar. 1.660 doların üzerinde kalırsak, yüksek seviyeyi tekrar test edip 1.780 dolardan kırarsak, bence tüm bu yüksekleri (2.000 dolar) çıkarmak oldukça mümkün. Sonra bu aralığın üst kısmına gidiyoruz. Daha sonra ise 2.400 dolara bakıyorum.

PinKaynak: Van de Poppe / YouTube

Fırlayacak diğer altcoin projeleri: AVAX, DOT ve CRV

Analistin listesindeki bir diğer altcoin ise akıllı sözleşme protokolü Avalanche (AVAX). Van de Poppe’ye göre AVAX, %79’luk devasa bir dalgalanma başlatmaktan bir direnç uzakta. BU bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Aralığı tekrar yüksek (26 dolar) test ediyoruz. Bunu kırarsak, Ether ile aynı. Burada, sonuçta hızlanma ile sonuçlanan aralık yükseklerine veya önceki yükseklere bakıyoruz. Daha sonra 42 dolara doğru bir koşu bile görmemiz mümkün.

PinKaynak: Van de Poppe / YouTube

Sıradaki, birlikte çalışabilirlik Blockchain’i Polkadot (DOT). Van de Poppe, DOT’un kısa vadede yükseliş momentumunu potansiyel olarak sürdürebileceğini söylüyor. Ancak diğer altcoin’lerin daha iyi risk/ödül oranları sunduğunu kaydediyor. Analisti şu açıklamayı yapıyor:

Belki burada oldukça hızlı hızlanacak. Bence sırada muhtemelen 9 dolarda bir yeniden test var. Zor olan. Bence trade etmek için DOT’tan daha iyi fırsatlar var.

PinKaynak: Van de Poppe / YouTube

Analistin radarındaki son altcoin, stablecoin odaklı merkezi olmayan borsa Curve Finance’in yönetişim tokeni olan CRV. Michaël van de Poppe, bu altcoin için şunları söylüyor:

Burada devam edersek, muhtemelen bir önceki zirveyi test etmek istiyoruz demektir. Bu da şu anlama geliyor ki, eğer bir düzeltmemiz varsa… Test için 1,33 dolara bakacağım. Daha sonra 2 dolara doğru devam edeceğiz.

PinKaynak: Van de Poppe / YouTube