Analist: Ethereum Değil! Merge ile Bu 3 Altcoin Uçabilir

Yıllarca bekledikten sonra, Ethereum sonunda tam teşekküllü bir proof of stake (PoS) Blockchain’i olmaya hazır. Ethereum’un yerel tokenı  ETH’nin yanı sıra, diğer birçok altcoin projesinin bununla bağlantılı olarak iyi performans sergilemesi bekleniyor. İşte analist Yashu Gola’ya göre, bu geçişi simgeleyen Merge ile birlikte ivme kazanabilecek altcoin’ler…

Ethereum Merge’ü yaklaşıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum, 11 Ağustos’ta “Goerli” adlı halka açık test ağını tamamladı. Bu nedenle, Ethereum’un 19 Eylül’de yayınlanması beklenen Merge’ünde herhangi bir gecikme olmaması bekleniyor. Ether fiyatı, Goerli güncellemesinden sonra yüzde 15 artışla yaklaşık 1.950 dolar çıkarak iki aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyesini gördü. Bu arada, başarılı bir Merge’den yararlanabilecek bazı kripto varlıkları yukarı yönlü hareketler sergiliyor. Hatta geçen ay ETH’den daha iyi performans gösteriyor. Peki, bu tokenler Eylül ayına kadar ETH fiyatından daha iyi performans göstermeye devam edecek mi? Yashu Gola, bunu da analiz ediyor.

Pin

Lido DAO (LDO), ETH Merge’ü ile fayda sağlayabilir

Merge, Ethereum’un madenciler ordusunu, ekonomik bir pay olarak 32 ETH’yi ön plana çıkarması gereken doğrulayıcılarla değiştirecek. Bu büyük stake etme gereksinimi, aracılar için fırsatlar yarattı. Yani Ether’i yetersiz finanse edilen stakerlardan toplayan ve gelirleri Ethereum Blockchain’de doğrulayıcı olmak için bir araya getiren platformlar öne çıkabilir. Lido DAO bunlardan biridir. Lido DAO, Merge’ün resmi akıllı sözleşmesinde kilitli değer açısından lider stake hizmetidir. Özellikle, ETH 2.0 sözleşmesine 4,15 milyon ETH döktü. Böylece, Coinbase’i bile geçmiş durumda ve lider. Coinbase, müşterileri adına adına 1,55 milyon ETH’yi ETH 2.0 sözleşmesine stake etmişti.

Pin

Analist Gola’ya göre başarılı bir Merge, Lido DAO hizmetlerine olan talebi artırabilir. Buna karşılık, Ethereum’un Eylül ayında bir PoS zinciri olma olasılığını ilk kez açıkladığı 14 Temmuz’dan bu yana değeri zaten yüzde 200’den fazla artan platformun resmi yönetim tokenı LDO için yükseliş kanıtlayabilir. Bu nedenle LDO, analiste göre, Ethereum’un POS’a başarılı geçişinden en fazla fayda sağlayabilecek birincil kripto varlıklarından biridir.

Pin

Ethereum Classic de yükselebilir

Ethereum Classic (ETC), son haftalarda boğaların dikkatini çeken başka bir varlık. Bu, öncelikle Ethereum ağından çıkan madenciler için bir sığınak sağlama potansiyelinden kaynaklanmaktadır. Ethereum Classic, 2016’daki çekişmeli bir hard fork’un bölünmüş zinciri olduğundan, mevcut PoW Ethereum ağının neredeyse tüm teknik özelliklerini sergiliyor. Bu da onu ETH madencileri için doğal bir sığınak haline getiriyor. LDO gibi, ETC de 14 Temmuz’da Ethereum’un Merge lansmanı duyurusundan bu yana yüzde 200’ün üzerinde ralli yaptı. Bu nedenle, analiste göre, yükseliş trendine devam etme olasılığı yüksek.

Pin

Listedeki son altcoin: Optimism (OP)

Optimism, bir Ethereum rollup hizmetidir. Başka bir deyişle, off chain toplu işlem verilerini gruplar halinde toplar. Bir konsensüse varıldığında sonuçları Ethereum ana ağına geri gönderir. Layer-2 olarak adlandırılan çözüm, Merge’den sonra Ethereum’un “Rollup Merkezli Yol Haritasından” yararlanabilir. İlginç bir şekilde, Optimism’in yönetim tokeni OP, Merge çıkış tarihi duyurusundan bu yana yaklaşık yüzde 250 arttı. Analiste göre Merge’den sonra Ethereum’un Optimism’i ağında dağıtma beklentileri, OP fiyatı için yükseliş katalizörü görevi görebilir.

Pin