Bank of America: Bitcoin ve O 2 Altcoin Büyük Hareketlere Gebe!

Bank of America’nın yakın tarihli raporu, kripto para piyasasından bir dizi olumlu indikatörü ortaya çıkardı. ABD’li bankacılık devi, Bitcoin ve 2 altcoin’de büyük hareketler bekliyor.

Bank of America, kripto para piyasanın boğa momentumu kazandığını söylüyor

BoA’ya göre, stablecoin‘lerin borsalara net giriş ve çıkışlarındaki son artış, “yükseliş” momentumuna işaret ediyor. Banka, “Küresel Kripto Para Birimleri ve Dijital Varlıklar” raporunun Temmuz sayısında “solan satış baskısının” artık “satın almaya” dönüştüğünü öne sürüyor. Boğa beklentilerini güçlendiren diğer indikatör, 29 Haziran-26 Temmuz arasındaki %56’lık düşüşe rağmen piyasanın hızlıca %11’e varan toparlanmasıydı. Kripto para piyasası bu süreçte 1 trilyon dolarlık toplam hacmini geri kazandı.

Pin

Daha da şaşırtıcı olan, fiyatlardaki son artışın, Fed’in faiz kararları ardından meydana gelmesidir. Fed, 27 Temmuz tarihli toplantıda politika faizini 75 baz puan artışla %2,25-2,50 seviyesine çıkardı. Buna rağmen, Bank of America’ya göre, yatırımcılar son makroekonomik volatiliteye uyum sağlamayı başardılar.

Yatırımcılar bu kriptoları güvence altına alıyor

Bitcoin, Ethereum ve FTX (FTT), yatırımcıların borsalardan cüzdanlara çektiği kripto para birimleri oldu. Yatırımcılar genellikle yalnızca güvendikleri kriptoları borsalardan cüzdanlarına çekerler.

Pin

Örneğin, geçen ay boyunca Bitcoin’e baktığımızda, döviz çıkışları 508 milyon doları buldu. Bu süre zarfında, Bitcoin +%19 ile 2 Temmuz’da 19.300 dolardan 1 Ağustos’ta 23.160 dolara yükseldi. Benzer şekilde, Ethereum %56’dan fazla bir artışla 381 milyon dolarlık net giriş gördü. Piyasa değerine göre ilk dört stablecoin USDT, USDC, BUSD ve DAI, art arda üç hafta boyunca toplam 1.4 milyar dolarlık net giriş gördü.

Bitcoin veya Ethereum gibi volatil kriptolara girişlerinden farklı olarak, borsalara stablecoin girişi pozitif olarak yorumlanmaktadır. Bunun nedeni, dolara sabit token’lerin borsaya girişinin, alıcıların piyasaya girişini işaret etmesidir.

BoA, Bitcoin ve bu 2 altcoin’de boğa sinyalleri görüyor

Bununla birlikte, yatırımcılar, risk iştahlarını artırmak istediklerinde, genellikle daha kazançlı kripto paralara yatırım yapmak için stablecoin kullanmaya çalışırlar. Bank of America tarafından sağlanan aşağıdaki tablo, yatırımların en fazla USDT kullandığını gösteriyor.

Pin

Glassnode’un on-chain verilerine göre, Bitcoin alıcıları hem uzun hem de kısa vadeli varlıkları içeriyor. Özellikle kısa vadeli yatırımcılar, önceki iki hafta boyunca Bitcoin’e düşkün hale geldi. Bankaya göre bu durum, “yükseliş” momentumunun kısa ömürlü olabileceğini gösteren Bitcoin için bir iştah geliştirdi.

Pin

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin fiyatı 27 Temmuz’dan bu yana 23.000 doların üzerinde kalıcılık sağladı.