Binance CEO’su Portföyünü Açıkladı: Bu Coinler Var!

Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kendisinin 5 yıl içinde dünyanın en zengin insanı olacağını iddia eden bir takipçisine cevap verdi. CZ, kripto para portföyündeki coin’leri ve oranlarını paylaştı.

Changpeng Zhao’nun portföyü: %99 BNB, %1 BTC

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance CEO’su Changpeng Zhao, ihtiyacı olan nakit haricinde tüm parasını kripto’da tuttuğunu söylemişti. Twitter’da bir takipçisi, CZ’yi dünyanın en iyi yatırımcısı olarak niteledi. Daha sonra onunla aynı yatırımı yapmanın hayalini paylaştı. CZ’nin takipçisi, şu ifadeleri kullandı:

Dünyanın en iyi yatırımcısı ‘cz_binance’ ile aynı yatırımı yaptığınızı ve BNB’nin dünyanın en iyi borsasının kripto parası ve dünyanın en iyi Blockchain’in kripto parası olduğunu hayal edin!!! Bence CZ 5 yıl içinde dünyanın en zengin insanı olacak.

Changpeng Zhao, bu tweet’e sessiz kalmadı ve kripto para portföyünü orantısal olarak paylaştı. Binance CEO’su , portföyünde %99 kendi borsasının tokeni olan BNB, %1’in ise lider kripto Bitcoin (BTC) olduğunu açıkladı.

Basın zamanında Bitcoin, günlük bazda %3,15 düşüşle 23 bin doların hemen üzerinde işlem görüyor. Lider kripto haftalık bazda ise %4,25 yükseliş kaydetti. CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 5. olan BNB, ise 281 dolardan el değiştiriyor. Altcoin, günlük bazda %2,70 değer kaybederken, haftalık olarak %10,68 artış kaydetti.

Pin

Binance CEO’sunun ve borsanın hikayesi

Changpeng Zhao, Binance’in kurucusu ve CEO’su. 2001 yılında Zhao, Bloomberg’e ticaret kitabı vadeli işlem geliştirme başkanı olarak katıldı. Şirkette dört yıl geçirdi ve daha sonra Fusion Systems’a ortak olarak katıldı. 2013’ten beri Changpeng Zhao, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri ile aktif olarak ilgilenmeye başladı. Blockchain’de geliştirme başkanı oldu ve 2015’te BijieTech’i kurdu. 2017 yılında Zhao, Binance’i resmen başlattı ve o zamandan beri şirketin CEO’su oldu.

Temmuz 2017’de piyasaya sürülen Binance, günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası. Binance, kripto para borsalarını küresel olarak finansal faaliyetlerin ön saflarına getirmeyi amaçlıyor. Binance’in adının arkasındaki fikir, bu yeni paradigmayı küresel finansta göstermek. Dünyanın en büyük kripto para borsası olmasının yanı sıra Binance, kullanıcıları için eksiksiz bir işlevsellik ekosistemi başlattı. Binance Network, tümü dünyaya yeni çağ finansmanı getirmek için Blockchain teknolojisinin güçlerini kullanıyor. BNB, birçok Binance alt projesinin başarılı işleyişinin ayrılmaz bir parçası.