Blockchain Devi Oyladı: Bu Altcoin’den Onmilyonluk Satılacak!

Blockchain devi Lido, proje hazinesindeki altcoin’lerin %1’ini Dragonfly Capital’e satma lehinde oy kullandı. Oylama Lido topluluğunun katılımıyla gerçekleşti. Hazinenin %1’i güncel verilere göre 10 milyon LDO’ya denk geliyor. Bu sayıdaki LDO, fiat para cinsinden ortalama 25 milyon dolara tekabül ediyor. Bununla birlikte, topluluk kararının neredeyse oy birliği ile verilmesi dikkat çekti. Satış lehine verilen oyların sayısı, kripto alanındaki bir tartışmayı tetikledi.

Blockchain devi, 10 milyon altcoin satacak

Lido Blockchain, hazine fonlarının bir kısmını üçüncü bir tarafa satacak. Bir kripto yatırım fonu olan Dragonfly Capital, Lido’nun DAO hazinesinde bulunan altcoin’lerin %1’ini satın alacak. Lido DAO topluluğu, satışı neredeyse oybirliğiyle kabul etti. Topluluk, satış planının lehinde oy vermek için 60 milyon LDO kullandı. Sonuç olarak katılımcıların %99,09’luk devasa bir kısmı, bahsi geçen planı destekledi. Plana karşı gelen DAO katılımcıları ise, oy vermek için sadece 553.000 LDO kullandı. Bu nedenle, teklife muhalefet eden kesim, katılımcıların yalnızca %0,91’i oldu.

Pin

Dragonfly, zaman ağırlıklı ortalama fiyata ek olarak, primi de temel alan bir satın alma fiyatı taahhüt etmiştir. Altcoin’ler likit hale gelmeden önce bir yıllık olarak stake etme aşaması olacak. Dragonfly, oylama döneminde LDO fiyatları 2,50 doları geçtiğinde anlaşmadan çekilme yeteneğine sahipti. Ancak bunu yapmamayı tercih etti. Lido’dan Jacob Blish, “Dragonfly şartlara bağlı kaldı ve veto maddesini yürürlüğe koymama kararı aldı” dedi. Dragonfly’dan Tom Schmidt de anlaşmanın devam edeceğini doğruladı. Ayrıca, şriketin “teklif ile devam etmekten büyük heyecan duyduğunu” ifade etti. Blockchain topluluğunun oylaması, 28 Temmuz ile 4 Ağustos arasında gerçekleşti. Şimdi, DAO platformu Aragon üzerinde yeni bir zincirleme oylama yapılacak.

Lido DAO’nun geçmiş oylamaları

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, geçen ay benzer bir oylama olmuştu. Bu oylama, seçmenlerin satış koşullarından memnun olmaması nedeniyle başarısız olmuştu. Eğer anlaşma kabul edilseydi, Dragonfly’ın hazine arzının %1 yerine %2’sini satın alacaktı. Satışın, stablecoinler şeklinde fon toplayarak Lido’nun holdingini çeşitlendirmesi amaçlanıyor. Orijinal teklifin, Lido DAO için iki yıllık çalışma alanını güvence altına alması bekleniyordu.

Pin

Oylama diğer yüksek profilli kararları takip ediyor. Bu yılın başlarında Lido, platformda stake edilmesi mümkün olan Ethereum miktarını sınırlamayı planladı. Ancak teklif, topluluğun ezici bir çoğunluğu tarafından ret aldı. Blockchain ayrıca LDO sahiplerinin yanı sıra stake edilen ETH (stETH) sahiplerine de oy hakkı vermeyi amaçlıyor. Bu öneri henüz oylanmadı ve hala geliştirilme aşamasında. Eğer, bu teklif DAO’dan geçerse, stETH sahipleri, platformun yönetimine katılım sağlama imkânı elde edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!